cogt
Cesty za golfem

Bolivie 5O Bolívii toho moc nevíme, snad jen, že je to třetí nejchudší země Jižní Ameriky a že zdejší prezident je šéfem všech svazů pěstujících koku, ze které se vyrábí kokain. Tyto dvě skutečnosti dohromady vypovídají na jedné straně o obrovské chudobě lidí, na druhé straně o neuvěřitelných boháčích. Je to krásná země, najdeme tu Salar de Uyuni, obrovské solné jezero, barevné pouště, památky starší než Machu Picchu, džungle s největší diverzitou rostlin a živočichů na světě. A je tu nejvýše položené hlavní město na světě s nejvýše položeným golfovým hřištěm světa.

Celý článek...

golf-in-austriaV roce 1988 založilo dvanáct rakouských klubů a jejich partnerské hotely organizaci, která si vytkla za cíl společně propagovat nabídku rakouského golfu hráčům v zemi i v zemích okolních. Dnes slaví sdružení Golf in Austria (GiA), které se mezitím podstatně rozrostlo, třicet let činnosti. Počet členů vzrostl na 138 členských hotelů a 20 partnerských regionů!

Celý článek...

Skalica 1Prechádzať sa zachovaným historickým centrom mesta Skalica, len kúsok od moravsko-slovenských hraníc, je ako lekcia z dejepisu. Každý dom, kostoly, hradby, kláštor či románska rotunda Sv. Juraja by vedeli rozprávať.

Celý článek...

Penati oceneniNa Medzinárodnom golfovom cestovateľskom veľtrhu IGTM v slovinskej metropole Ľubľana sa v polovici októbra tohto roku prezentovalo aj prestížne združenie golfových ihrísk World of Leading Golf, ktorého členom je aj slovenský rezort Penati Senica.

Celý článek...

Nem Sonnerhof 1Zatímco Rakousko se v plánech tuzemských golfistů už důkladně zabydlelo, hřiště západně od našich hranic stále čekají na důkladnější prohlídku. Je na čase to napravit. Zvlášť když na podzim určitě nebude od věci spojit hru s péčí o tělo a duši. Německý hotel Sonnenhof je pro tyto účely jako stvořený.

Celý článek...

Span LogronoKdyž jsem byla nedávno pozvána na sever Španělska, zajásala jsem, protože mne tajuplná historie Baskicka už dlouho nesmírně přitahovala. Až na místě jsem zjistila, že hřiště, která byla na programu, leží v provincii La Rioja, bezprostředně sousedící s Baskickem. To ovšem neznamená, že se s vámi o zážitky ze země Basků nepodělím.

Celý článek...

Bled Jazero-BledAni naši dopisovatelia manželia Kostroňovci nepatria k tým, čo radi používajú superlatívy. V prípade slovinského golfového rezortu Royal Bled sa však nezdržali. Toto miesto označili za jedno z najkrajších, aké sa im na potulkách golfovým svetom podarilo vidieť. „Ráno sme sa nevedeli dočkať návštevy vysnívaného golfového rezortu v blízkosti úchvatného Bledského jazera s hradom nad ním – Royal Bled Golf & Country Clubu. Už ten názov vyvoláva zvedavosť. Royal, teda Kráľovský."

Celý článek...

RC golfnatRyder Cup je třetí nejsledovanější sportovní událost na světě po Mistrovství světa ve fotbale a Olympijských hrách. Po celém světě ho sleduje na miliardu diváků. Letos se odehraje 28. – 30. září na hřišti Golf National v Saint-Quentin-en-Yvelines v blízkosti Versailles, na jednom z mála hřišť, které dokáže pojmout až 80 tisíc diváků.

Celý článek...

Zala Springs 1Zahrát si kvalitní golf a zároveň udělat dobře sezónou unaveným kloubům a svalům – to je ideální kombinace. Maďarské lázně Bad Héviz ji nabízejí. Se svými četnými lázeňskými a wellness nabídkami kolem proslulého termálního jezera. Golf je deset kilometrů odtud, a ne ledajaký – nejlepší hřiště Maďarska, Zala Springs z pera golfového architekta Roberta Trenta Jonese mladšího. Hraje se zde dlouho do podzimu – ve spojení s lázeňským relaxem optimální.


 

Celý článek...

SVK MalackyV posledním dílu série článků o hřištích bratislavského regionu se podíváme do Bernolákova a Malacek. Obě hřiště vzdálená od Bratislavy jen cca 20 minut jsou dílem architekta a investora Ing. Arch. Jaroslava Kachlíka. Ten si stavbou hřišť, která financuje z prostředků získaných investorskou činností, plní své sny. Už si splnil tři – postavil dvě hřiště, v Bernolákovu a v Malackách, a v Bernolákovu, přímo na hřišti, zrestauroval a do nové krásy uvedl Theresia Chateau – památný kaštiel (zámek), v němž ráda pobývala Marie Terezie.

Celý článek...

Strana 10 z 50

10

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...