Zell-am-See-750Znáte Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe? Že ta dvě jména nemumíte ani vyslovit? Nevadí, zkuste to ale změnit! Původně se tak totiž jmenovaly jen dvě dominantní hory těsně u městečka Zell am See, dnes se tak nazývají i dvě vyšperkované místní osmnáctky. Klub Zell am See je jediný klub široko daleko, který se může pyšnit 36 jamkami.

Hory ze všech stran
Ty dvě hory nejsou zdaleka osamocené. Vysoké kopce obklopují dvojici městeček Zell am See-Kaprun ze všech stran. Na mnoho z nich vedou lanovky: nejvýše se můžete dostat na Kitzsteinhornu, jeho ledovcová špička září jižně od hřiště po celý rok a nechybí snad na žádné pořádné fotce hřiště. Do jeho tří a půl tisíce metrů výšky vede třístupňový systém lanovek. Schmittenhöhe není tak nápadná, o to větší provoz je na ní v zimě, lanovkami je prošpikovaná.

Jezero
Jezero je místní „placatou" alternativou vůči špičatým kopcům. Rozlilo se mezi nimi, sotva se mezi ně vešlo. Je dlouhé a široké jako každé správné jezero, průzračná voda láká ke koupání. Možností je na jeho březích dost a dost.

Kitzsteinhorn, nebo Schmittenhöhe?
Nevybírejte si. Jednak to trošku nejde, obě hřiště jsou si podobná, ale na každém je tolik zajímavých golfových situací, že vynechat jedno z nich se jednoduše nedoporučuje. Když už se sem člověk vypraví, určitě by měl odehrát všech 36 jamek. Mimochodem, rekord hřiště držel dvě desítky let slovutný Bernhard Langer, než mu jej před pár lety sebral jeden z rakouských juniorů. Skvělý výsledek 62 ran tady ve cvičném kole zahrál i náš Ondřej Lieser.

Slovo manažera
Loni se na hřiště vrátil z působení v Kitzbühelu zkušený manažer Walter Dabernig. Ani ten si nedokáže – a ani nechce – jedno ze hřišť vybrat. Je toho názoru, že na hřišti je 36 nejkrásnějších jamek celých Alp. „Na obou hřištích jsou potřeba precizní odpaly, některé ferveje nejsou moc široké, narazíte tu na doglegy, stejný pozor je potřeba dát si na rány do greenu. Délka není všechno. A samy greeny? Kdo se vyzná ve čtení greenů, má velkou výhodu, naše jemné brejky často nejsou na první pohled zřejmé."

Charakter hřišť
Obě mistrovské osmnáctky leží v téměř absolutní rovině, jen sem tam vyvýšili green nebo odpaliště. Hodně jezer a obecně vody, ta vstupuje do hry někdy jen okrajově, jindy tvoří na dané jamce největší překážku. Víc je jí na Schmittenhöhe. Velice poetické, ale nesmírně jedovaté jsou rafy. Nasadili zde směs lučních květin tak, aby po celé herní období stále něco kvetlo. Krása, ale rafy sahají po kolena a jsou hodně husté. Jak do nich vklouzne míček, třeba jen kutálející se po ferveji, téměř nikdy se nenajde, a když ano, vyhrává se často ven naněkolikrát. To je všudypřítomný signál říkající – nohu z plynu! O to větší výzvu obě zdejší hřiště představují.

Češi
Zell am See a okolí není jen golfové, dají se tady provozovat prakticky všechny letní sporty. Oblast si oblíbili i čeští návštevníci. Každoroční počty přenocování našinců, jak je eviduje zdejší turistický úřad, jdou do desetitisíců. Napomáhá tomu i nové Tauern Spa, obří akvapark s hotelem, který hned po otevření před několika lety vhodně rozšířil zdejší už tak bohatou nabídku dovolenkových atrakcí.

Převzato z časopisu GOLF 7-8/2020
Text: Ivo Doušek, foto: Ivo Doušek, archiv klubu

GC Zell am See – Kaprun – Saalbach-Hinterglemm
Golfstraße 25
5700 Zell am See
+43 (6542) 56161-0
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
http://www.golf-zellamsee.at


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...