Golf v ČR

Kasina-Ondrej-750Bryson Dechambeau vyhrál v březnu 2021 na Floridě ceněný turnaj Arnold Palmer Invitational. Skutečnost, že tento svérázný inovátor golfu dospěl k dalšímu vítězství, není sama o sobě překvapivá. Hlubší poučení z toho lze vytěžit pouze, když nahlédneme jeho vítězství v kombinaci s druhým místem veterána Lee Westwooda a to vše doplníme pohledem zpět, na časy, kdy Arnold Palmer vtrhl jako hurikán do prostředí uměřeného golfu, jehož veleknězem tehdy býval Ben Hogan.

 

Celý článek...

ogs logo 500-modraZ důvodu covidových pravidel omezujících hru a zablokování turnajové agendy na serveru ČGF jsme byli nuceni přesunout turnaj Ropice Open s časopisem Golf ze středy 12. 5. 2021 na úterý 25. 5. 2021.

Celý článek...

Slapy-il1-750Na Slapech se sice hraje, ale z důvodu překotného přístupu ČGF k turnajové agendě vedené na jejím serveru, včetně jejího zablokování ze dne na den, nelze ani omezený a hygienickým a covidovým pravidlům přizpůsobený turnaj upořádat v plánovaném termínu, a tak byl turnaj Slapy Open s časopisem Golf přeložen ze středy 5. 5. 2021 na pondělí 31. 5. 2021.

Celý článek...

stimpmetr-750-usgaGolfisté tu hlášku dobře znají: „Driving is funny, putting is money." Volně přeloženo, dlouhé rány jsou zábavné, ale na greenu jde o peníze. Proto se tak často hovoří o rychlosti greenů. Mluví o ní profesionálové, ale se stejným zápalem i ryzí amatéři. Jaké jsou obvyklé rychlosti greenů a jak se vlastně měří?

Celý článek...

cgat-750Prvními letošními vítězi Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se stali v Prague City Golf v ženské kategorii Denisa Vodičková z Beskydského GK (+2) a mezi muži Václav Tichý z Albatross GC (-5). Další turnaj se hraje od 7. do 9. května na Kunětické Hoře.

Celý článek...

Kasina-Ondrej-750Hlupáci mají svým způsobem snadný život. Významná část z nich přijme nějaký jednoznačný soubor názorů a hodnot a s tím si vystačí po celý život. Člověk moudrý, schopný sebereflexe a nezávislého pohledu na svět naopak trpí. Často je zmaten, protože zabloudí v labyrintech hledání, ve snaze najít nové odpovědi. Svět se mění a měníme se i my. Na nové výzvy nám často nestačí staré recepty. Proto jsem se rozhodl přijmout úlohu ďáblova advokáta a navštívit některé teorie golfu a nezávisle s nimi polemizovat.

Celý článek...

stirin-ilu-750V překrásném prostředí zámeckého areálu nedaleko Prahy nabízejícího mimo 9 jamkového hřiště umístěného v obdivovaném parku i konferenční možnosti až pro 500 osob a ubytování v zámeckých budovách, stejně jako využití wellness či golfových simulátorů, vznikne od 1.května t.r. první golfová akademie pod patronací PGAC, nabízející širokou paletu služeb v oblasti výuky golfu. Mezi hlavní cíle akademie bude patřit především osvěta golfu pro zájemce všech věkových úrovní a rodinného sportu.

Celý článek...

Spilkova-il3-750Druhý nejlepší výsledek kariéry na LPGA a zároveň nejnižší vůči paru uhrála Klára Spilková při LOTTE Championship na Havaji. V Kapolei Golf Clubu na Oahu nastoupila letos poprvé do hlavního turnaje největší světové série a se skóre minus 17 (69-68-67-67) obsadila dělené 12. místo.

Celý článek...

cgf-konference-il-750Po osmi letech končí ve funkci prezidenta České golfové federace Zdeněk Kodejš. Kdo se stane jeho nástupcem? Svou kandidaturu oznámil kvartet kandidátů: Vratislav Janda, Petr Dědek, Pavel Vidura a Juraj Werner. O výsledku rozhodne odložená volební konference, která se uskuteční v sobotu 24. července 2021 v pražském hotelu Step. My vám je dnes v abecedním pořadí představíme, a to včetně jejich základních cílů a vizí, kterým směrem a kam chtějí posunout český golf.

 

Celý článek...

stay-safe-250„Sport patří ke každodennímu životu, golf je sport, při kterém jsme se svými nejbližšími v bezpečí, " vysvětluje vznik nové aktivity STAY SAFE PLAY GOLF generální sekretář České golfové federace Aleš Libecajt.

Celý článek...

Strana 1 z 139

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...