cogt

ilu-advice-750Golfisté se snaží vylepšit svou hru už po staletí. Vlastně od 15. století, které se udává jako období, v němž vznikl moderní golf. Rady, tipy a různé kritiky na téma golf se objevovaly také od prvopočátku snažení hráčů „zkrotit" golfový míček. Na cestu do minulosti se vydali v deníku Calgary Herald, kde vystopovali několik textů, doslova drahokamů, které odhalily, co se psalo o golfu před sto lety nebo v předminulém století.

Tak například ve vydání z 27. května 1921 napsal autor článku, aby golfista nebyl nudný, ufňukaný, kverulant ani bručoun. A radil, aby se soustředil na hru, byl sebevědomý a zapamatoval si, že emoce nemají v golfu své místo.
Přidal i radu, že na golf není dobré vyrážet poté, co jsme si dali nějaké těžké jídlo, nebo naopak na lačný žaludek. „Lehký oběd je vhodnější, zrovna tak sklenice mléka a kus čokolády bude shledán velmi výživným," psalo se v článku.
Ještě o řadu let přinesl Calgary Herald 29. září 1898 další text na téma golf. Konkrétně o tom, že golfisté mají sklon neslušně nadávat, když se jim nepovede rána a hra se jim nedaří. Oslovený britský reverend potvrdil, že golfisté používají leckdy hodně silná slova, aby si „ulevili od rozrušených pocitů".

A přidal i recept, že místo nadávek může mít stejný žádoucí účinek i „rázné vyslovování mnohaslabičných komplikovaných zeměpisných názvů". A naznačil, že zatímco britští hráči mohou používat slova jako Auchtermuchty, Ardanamarchan, Machrinanish, či Eccleesfechan, hráči z okolí Calgary pak Shubenacadie, Musquodobolt, Minnewanka nebo Wetaskiwin.

O nějaký ten rok později, konkrétně 25. června 1910 se v novinách objevil článek o tom, že golf není tak snadný, jak se může na první pohled zdát. Pro golfistu to pak může ve skutečnosti vést k pocitu vzteklého zoufalství z těžko objasnitelných obtíží, s nimiž se neustále potýká, když se pokouší golfovou holí ovládnout míček.

Jak stále aktuální...

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...