Vincentka-golfinfo
Golf ve světě

HansenPerfektně zvládnuté finále, v němž si počínal bezchybně, přičemž zapsal čtyři berdíky vyneslo na nejvyšší stupeň Joburg Open Dána Joachima Hansena, pro něhož jde o první titul z European Tour. Vybojoval jej s náskokem dvou ran na domácího Wilco Nienabera.

Celý článek...

Mickelson Amy Reuters 750Je velmi pravděpodobně nejlepším levorukým golfistou historie, i proto se mu přezdívá jednoduše Lefty. Během dosavadní kariéry vyhrál 44 turnajů PGA Tour včetně pěti majorů, jen na tom nejslavnějším z nich, proslulém Masters v Augustě, si navlékal zelené sako hned třikrát. Phil Mickelson slaví 16. června velké životní jubileum a my vám při příležitosti jeho padesátých narozenin nabízíme to, co na něm fanoušci milují snad nejvíc: nejlepší humorné historky spojené s jeho jménem. A že jich není málo! O Mickelsonově bohaté golfové kariéře se dočtete na jiném místě této strany, během ní ale proslul také jako velký bavič, svéráz... a někdy také poněkud jako lakomec a škudlil. V posledních letech je navíc velmi aktivní na sociálních sítích, fandové si zamilovali také jeho twitterový účet. Historek o Philu Mickelsonovi je všude na internetu plno: vzpomínají na ně soupeři, kedíci a koneckonců i sám legendární hráč. Jaké jsou ty nejproslulejší příběhy spojené s Leftyho jménem?

Celý článek...

masters-langer-750Hrálo se kvůli koronavirové pandemii nezvykle v listopadu, vzpomínat se na něj ovšem bude i kvůli kácení historických milníků. Letošní Masters totiž nabídlo hned několik absolutních rekordů v dejinách slavného turnaje - a na svědomí je přitom zdaleka neměl jen suverénní vítěz Dustin Johnson.

Celý článek...

Masters DJDustin Johnson korunoval parádní sezonu, v níž premiérově ovládl FedEx Cup, také ziskem svého druhého majoru, když rekordním výsledkem -20 dobyl Augustu. Druhé místo si s odstupem dvou ran rozdělili Australan Smith a jihokorejský golfista Im. Po nepovedené úvodní rundě se v dalších kolech činil i Rory McIlroy, jemuž po výsledku -11 patří dělená pátá příčka, o ránu i pozici lépe než McIlroy pak skončil další z možných favoritů Justin Thomas (-12).

Celý článek...

Valimaki-750Finskou společnost NOKIA asi není třeba nijak dlouze představovat. V současné době sídlí ve městě Espoo, založena však byla už v roce 1865 nedaleko Tampere – ve městě Nokia. A právě tady se před dvaadvaceti lety narodil Sami Välimäki: pro mnohé ještě stále docela neznámé golfové jméno, pro jiné ale finská kometa, která to může dotáhnout zatraceně daleko.

Celý článek...

il-750Evropským golfovým fanouškům jeho jméno asi tolik neřekne, v USA byl nicméně Alex Trebek opravdovou televizní legendou. Uváděl totiž oblíbenou soutěž Jeopardy uváděnou před časem i u nás pod názvem Riskuj. V zámoří je pořad už od roku 1983 stále nesmírně populární a odtud pochází i vazba na golf: během let se totiž v soutěži objevila spousta golfových otázek, a bývá oblíbenou kratochvíli fanoušků je monitorovat a třídit.

Celý článek...

MacIntyreČtyřiadvacetiletý rodák ze skotského Oban si už navždy bude pamatovat podnik Aphrodite Hills Cyprus Showdown, který zakončil parádním finišem v podobě dvou birdie a vybojoval svůj první titul na European Tour. Turnaj měl nevšední formát. Po třech kolech se startovní pole zúžilo na 19 hráčů, jejichž výsledky se resetovali, a tak měl každý z hráčů stejnou šanci uspět. Robert MacIntyre se šance rozhodně nezalekl a sedmi údery pod par sebral soupeřům vítr z plachet.

Celý článek...

ShinParádní závěr servíroval fanouškům evropského golfu kyperský podnik série Aphrodite Hills Cyprus Open. Oba hlavní protagonisté, Callum Shinkwin a Kalle Samooja, nejprve předváděli zajímavou podívanou po celých osmnáct jamek, kdy prvně jmenovaný nakonec zapsal 63 ran, Fin Samooja jen o úder více, což znamenalo jediné. V součtu čtyř kol se shodně dostali na kulatých dvacet úderů pod par, a tak o vítězi podniku musela rozhodnout rozehrávka.

Celý článek...

Strana 1 z 142

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...