Coetzee ETJihoafričan George Coetzee získal svůj pátý titul na okruhu European Tour, když s náskokem dvou ran před Laurie Canterem ovládl Portugal Masters. Třetí místo si rozdělili Tommy Fleetwood a Joakim Lagergren.

Klíčem k úspěchu byla především brilantní krátká hra. Coetzee ve finále zahrál pět berdíků, ani jednou nezaváhal, navíc několikrát předvedl parádní záchranu paru. Do finále šel s náskokem jediné rány a po šesti parech na úvod to vypadalo, že z titulu sejde, ale Jihoafričan zachoval klid. Na těžké sedmičce proměnil šestimetrový pat do birdie, další ránu ukrojil podobným způsobem hned vzápětí a opět šel do vedení.

Když pak na jedenáctce znovu skóroval a na následujících dvou jamkách zvládl klíčové paty, získával na jistotě. Další dvě rány k dobru přidal na šestnácté a sedmnácté jamce, aby se na poslední odpaliště postavil s náskokem dvou úderů, což už nemohl prohospodařit.

„Měl jsem seznam věcí, které jsem chtěl v kariéře dokázat, nicméně jsem si nemyslel, že dojdu tak daleko, abych vítězil na European Tour. Že si mohu odškrtnout tuto položku, je skvělé. Zatím jsem ale v rámci okruhu nedokázal triumfovat na evropské půdě, proto jsem to považoval za další krok. I ten jsem teď udělal," těšilo Coetzeeho.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/european-tour/portugal-masters-2020/results?round=4

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...