cogt

tin-cup-750Plné čtvrtstoletí už letos v srpnu uplyne od premiéry známého hollywoodského filmu Tin Cup, který je pod českým názvem Zelený svět dodnes velmi populární také u nás. Na natáčení odehrávající se v roce 1996 z velké části také v golfovém prostředí zavzpomínal v minulých dnech s americkými novináři herec Don Johnson, který na plátně vytvořil vedlejší roli zhýčkaného profesionála po boku hlavního hrdiny v podání Kevina Costnera.

A právě obě hollywoodské hvězdy - Johnson byl tehdy velmi populární především díky legendárnímu seriálu Miami Vice - si prý na place i mimo něj hodně užívali. Golfu i bujarých večírků. „Bylo to v době, kdy jsme byli oba single, takže náš program mimo natáčení byl docela jednoduchý: buďto jsme hráli golf, nebo pařili," přiznal s úsměvem v rozhovoru dnes jednasedmdesátiletý herec. Připomněl, že na vzniku filmu se podíleli i mnozí opravdoví golfoví profesionálové: v jedné ze scén je k vidění třeba Phil Mickelson, větším pařmenem byl ale podle Johnsona někdejší vítěz Masters z roku 1982 Craig Stadler přezdívaný Mrož díky svému mohutnému kníru.

Samotný herec se prý před natáčením dostal až na hodně slušný golfový handicap 3, došlo proto i na otázku, zda je na hřišti lepší on nebo hlavní hvězda filmu Costner. „Kevin je sice skvělý sportovec, ale vyhrál bych i dnes spíš já. On tuhle hru nemiluje až tolik, jako já," vyznal se Johnson, který si stihl zahrát golf i s mnohými slavnými jmény, mimo jiné třeba později tragicky zemřelým Paynem Stewartem. „Obdivoval jsem jeho módní kreace, ale na druhou stranu, když jste ho na hřišti potkali bez nich, ani byste ho nepoznali. Měl jsem ho moc rád," vzpomínal herec.

Za vůbec nejslavnějšího člověka, s nímž měl na hřišti tu čest, ale označil svého hollywoodského kolegu, prvního představitele Jamese Bonda a loni zesnulého skotského barda Seana Conneryho. Zajímavé zážitky pak má prý také s dalším proslulým hollywoodským hercem Jackem Nicholsonem. „S tím jsem se nahrál hodně a klidně bych si ho vybral i do případného foursomu. U něj je ale vždycky potíž v tom, že ať máte jakékoli skóre, on má stejně vždycky o ránu míň," smál se Johnson.

Poslední vzpomínku na natáčení Zeleného světa pak připojil v souvislosti s kolegou Cheech Marinem, který ve filmu hraje kedíka Costnerovy postavy. „Pro něj bylo mnohem zábavnější než samotná hra hledání ztracených míčků v autu. U toho byl nejšťastnější, bral to jako pátrání po velikonočních vajíčkách," uzavřel se smíchem hollywoodský herecký veterán.

Připravil: Lukáš Pařenica, foto: Filmstarts

Zdroj
https://golf.com/news/features/don-johnson-q-and-a/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...