Vincentka-golfinfo

ana-750První ženský majorový turnaj letošní sezony přinesl minulý týden zatím životní výsledek pro Nelly Korda, místo děleného druhého místa však mohla Američanka s českými kořeny klidně brát i výhru. A podle mnohých si dokonce vítězství na ANA Inspiration zasloužila. Závěr turnaje totiž přinesl poměrně kontroverzní momenty spojené s greenem osmnácté jamky.

Oč šlo? Na turnaji samozřejmě kvůli pandemii koronaviru chyběli diváci, pořadatelé ale na konci závěrečného pětiparu hřiště Rancho Mirage v Kalifornii místo obvyklé tribuny vztyčili alespoň uměle vystavěnou zeď - podle všeho hlavně proto, aby dostáli smlouvám se sponzory. Původně ostrovní green se tak dal ze strany, odkud hráčky přicházely, dobývat pomocí ran, které reklamní konstrukce zastavila, a pak beztrestně dropovat - což se ale řadě odborníků a novinářů nezdálo právě fér. Tím spíše, že zmíněný „trik" použila i pozdější vítězka, Korejka Mirim Lee, která po takovémto dropu trefila ve finálovém kole eagle, a na poslední chvíli tak vybojovala účast v trojčlenném playoff, v něm pak později turnaj získala pro sebe.

Její kedík navíc poté novinářům na rovinu přiznal, že kdyby na ostrůvku zeď nestála, Lee by se nejspíš vítězkou nestala. „Přemýšleli jsme, čím hrát druhou ránu, ale z téhle vzdálenosti bychom prostě neměli hůl, kterou by dohrála tak daleko, a míček se na greenu zastavil. Takhle jsme jednoduše použili pětku dřevo a vsadili na drop," vylíčil. Do té doby vedoucí Nelly Korda pokazila na osmnáctce ránu z odpaliště a musela hrát druhou před vodu, zapsala par a v následném rozstřelu už si vedení zpět nevzala.

Podle mnohých, včetně například Justina Thomase, ale na spornou stavbu na osmnáctém greenu právě ona doplatila nejvíc. „Ta zeď připravila Nelly o vítězství! Tohle tedy opravdu nebylo nejštastnější nastavení na poslední jamce majorového turnaje," napsala na svém twitterovém účtu mužská světová trojka. Ironií osudu navíc právě Nelly Korda hodnotila postup pořadatelů jako nešťastný už při tréninkovém kole. „Upřímně řečeno, radši bych, kdyby tady ta zeď nebyla. Myslím, že by bylo mnohem víc cool hrát tenhle green opravdu jako ostrovní," řekla dvaadvacetiletá hráčka novinářům, ještě než samotný turnaj vůbec začal.

Jiní odborníci pak upozornili také na to, že kvůli průtahům s dropováním u zdi trvalo poslednímu flajtu odehrání závěrečné jamky těžko uvěřitelných devětadvacet (!) minut. Nepříjemnosti na greenu měla totiž i třetí účastnice pozdějšího play-off Kanaďanka Brooke Henderson, které pro změnu míček zajel pod kontroverzní konstrukcí a hráčka jej musela vleže na břiše identifikovat a poté dostávat ven.

Tak jako tak se nakonec z výhry radovala sympatická Korejka, i díky tomu, že ve finálovém kole zvládla trefit hned tři chip-iny, včetně toho už zmíněného na osmnáctém greenu. A zatímco její kedík vítězství oslavil hodně rozevlátým skokem do přilehlé vodní překážky, samotná hráčka hupsla do vody přeci jen o poznání decentněji - jak můžete ostatně posoudit na videu pod posledním z odkazů níže.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golf.com/news/controversial-wall-behind-18th-green-impacts-finish-at-ana-inspiration/
https://twitter.com/AlanShipnuck/status/1305262918246658048
https://twitter.com/Sean_Zak/status/1305259894082240512
https://twitter.com/ANAinspiration/status/1305270173868453888


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...