cogt
Golf ve světě

Wan der valtNaprostým triumfem domácích Jihoafričanů skončil další díl evropské PGA, Tschwane Open, hraný na hřišti Copperleaf Golf and Country Estate. Ze své první výhry se radoval Dawie Van der Walt, jemuž vyšlo finále o dva údery lépe než druhému a v poslední době výborně hrajícímu Darrenu Fichardtovi. A stejný rozestup oba hráče dělil i v konečném účtování, v němž vítěz zapsal celkem 267/-21. Povedené vystoupení zástupců pořadatelské země podtrhl třetím místem Louis de Jager.

Celý článek...

usgaUSGA a R&A, tedy orgány, které spravují Pravidla golfu, vydaly krátká prohlášení, v nichž se vrací k návrhu zakázat úder, při němž si hráči zapírají hůl o své tělo (tzv. anchored putting).

Celý článek...

korda2Fantastického výsledku dosáhla bývalá česká reprezentantka Jessica Korda. Na skvěle obsazeném turnaji LPGA Tour v Singapuru obsadila dělené páté místo. Vítězství na HSBC Women´s Champions po boji bere čtvrtá hráčka světového žebříčku Stacy Lewis.

Celý článek...

poulterPokud patříte mezi 1,4 milionů fandů Iana Poultera, kteří sledují jeho příspěvky na sociální síti twitter, pak jste po uplynulém víkendu jistě zaznamenali jeho názor na souboj o třetí místo na turnaji WGC-Accenture Match Play Championship. Ten podstoupil po prohraném semifinále s Hunterem Mahanem.

Celý článek...

parkPřed posledním kolem vedoucí Ariya Jutanugarn vstupovala na závěrečnou jamku turnaje Honda LPGA Thailand s náskokem dvou ran. Odcházela z ní s triple-bogey a utopena v slzách. Sedmnáctiletá domácí hráčka tak věnovala výhru Jihokorejce Inbee Park, která vše sledovala z klubovny.

Celý článek...

Babe-Zaharias 1Když jí jako slavné atletce dali na olympiádě v roce 1932 hůl, zahrála 91 ran s drajvy kolem 220 metrů. Přesedlala na golf a za 20 let dobyla mnoho amatérských a poté 31 profesionálních turnajů na LPGA i 10 majorů. Dokonce v sezoně 1954 nasbírala 17 výher včetně Woman Open, tehdy už s diagnózou navrátivši se maligní rakoviny a vývodem střeva! Avšak o necelé dva roky později v 45 letech svůj největší turnaj Ella „Babe" Didrikson Zaharias prohrála...

Celý článek...

Rory jamkovkaNejprve v Arizoně nastala kalamita, to když v úvodním kole jamkovky Accenture Match Play Championship zasypal hřiště GC v Dove Mountain sníh, další kalamita, tentokrát osobního rázu, se dostavila hned vzápětí – dva nejlepší hráči světa se poroučeli hned v úvodní rundě. Loňský finalista Rory McIlroy nestačil na podsaditého Shanea Lowryho (1 up), Tiger Woods pro změnu nestačil na svého krajana Charlese Howella III (2&1).
Z vítězství se možná poněkud nečekaně radoval Matt Kuchar, který ve finále zdolal obhájce trofeje Huntera Mahana 2&1. V duelu otřetí místo zdolal Jason Day 1 up specialistu na tento formát Iana Poultera.

Celý článek...

floydČtyřnásobný vítěz umajor Raymond Floyd je přesvědčený, že řada hráčů, která byla v poslední době vybrána do golfové Síně slávy, si tuto poctu vůbec nezaslouží. „Laťka šla určitě dolů,“ myslí si slavný Američan. „Vybírají i hráče, kteří tam prostě nepatří, chybí jim výsledky. Jsem proto velmi znepokojený. Vůči hráčům, kteří se tam dostali dříve, to není fér,“ řekl Floyd březnovému číslu amerického časopisu Golf Magazine.

Celý článek...

FichardtAčkoliv to zkraje turnaje vypadalo na vítězství Brazilce da Silvy, nakonec se titulu na Africa Open dočkal zástupce z golfově tradičnější země – domácí Darren Fichardt. Pro Fichardta to byl už čtvrtý titul v kariéře na EPGA, zároveň svým triumfem prodloužil šňůru jihoafrických triumfů na tomto podniku na čtyři v řadě. Vítěz zahrál v součtu čtyř kol 16 ran pod par, o dvě lépe než dvojice Grégory Bourdy z Francie a domácí Jaco van Zyl. Vzpomínaný da Silva dělil po výpadku ve třetí rundě (73) 12. místo.

Celý článek...

SternePřehlídkou domácích hvězd skončil v neděli jihoafrický Joburg Open. S úctyhodným náskokem sedmi ran zvítězil Richard Sterne (260/-27) před zkušenějším Charlem Schwartzelem. Hegemonii Jihoafričanů narušil až třetí Felipe Aguilar z Chile, jehož doprovodil další zástupce pořadatelské země George Coetzee a Portugalec Ricardo Santos (všichni 268/-19).

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...