Cesty za golfem

viet-nova-ocean-750Milovníci křížovek název „nova" dobře znají. Jde o hvězdu, jejíž jasnost se během několika dní zvýší desetitisíckrát i více. Bude to i případ PGA NovaWorld Phan Thiet, prvotřídní vietnamské golfové destinace? Můžeme se zatím jen domnívat, nicméně... U zrodu tohoto golfového dítka sice nestály sudičky, nýbrž společnost NovaGroup, ale ta má jen ty nejvyšší ambice. A tak resort dostal do vínku parádní kulisy i zkušeného designéra.

Celý článek...

slo-lomnica-hriste-750Neobmedzená hra v roku 2023 platná aj počas HCP turnajov organizovaných LGK. Najvýhodnejšia ponuka na vás čaká práve teraz. Zakúpte si permanentku do konca novembra alebo decembra a využite hru, ktorá sa naozaj oplatí.

Celý článek...

Fr-Vigiers-750Už názov tohto mesta vyvoláva predstavu čaše naplnenej iskrivým vínom. Bordeaux a jeho slávne červené, ale aj biele a ružové hroznové moky, sú pre niekoho inšpiráciou na písanie básní. Napríklad pre trubkára Milana Belana. Úrodné vinohrady okolo Bordeaux však skrývajú aj jedenástku golfových ihrísk. Toto šieste najväčšie francúzske mesto postavili pri ústí rieky Garonne v zálive Gironde v Atlantickom oceáne. Je významným prístavom, ale svet ho pozná predovšetkým ako svetovú metropolu vína.

Celý článek...

Bay CNKdyby bohové hráli golf, pravděpodobně by zde také vybudovali svá hřiště. Před čtyřmi lety jsem poprvé vyrazila do Řecka na golf a musím přiznat, že s nedůvěrou. Jaké bylo moje překvapení, když nás hotelový autobus, dříve než nás vyklopil v hotelu, povozil po okolí. Na malé ploše vše: nádherná příroda přímo v kouzelné zátoce u moře, dvě profesionální golfová hřiště a skvělé zázemí. Nedávno jsem otestovala dvě nová hřiště, která tu letos zprovoznili. Myslím, že jsem procestovala golfovou Evropu celkem slušně, ale nic podobného jako Costa Navarino jsem dosud nezažila.

Celý článek...

francie-golf-nat-ilu-750Od Letných olympijských hier 2019 v japonskom Tokiu má Slovensko osobitný vzťah ku golfu. Veď jednu zo štyroch medailí, ktoré odtiaľ slovenskí reprezentanti priniesli, získal golfista Rory Sabbatini. Striebornú. Preto budú pohľady nesporne silne upreté aj golfový areál Le Golf National pri Paríži, kde bude olympijský golfový turnaj už o dva roky. Ak narazíte na reklamné prospekty Le Golf National, kde sa bude v roku 2024 hrať olympijský golfový turnaj, celkom im neverte. Sú trochu fejkom. Eiffelovú vežu totiž z jeho zelených trávnikov neuvidíte. Do rezortu treba cestovať z centra Paríža na juhozápad tak hodinku autom alebo vlakom. Je to smerom k slávnemu Zámku vo Versailles, ktorý bol kedysi domovom Ludvíka XIV., Kráľa Slnka a jeho početného rozmarného a rozmaznaného kráľovského dvora.

Celý článek...

Rak-Haugschlag-750Krásné dny nejvyššího léta mají své nesporné výhody, ale i drobné nevýhody. Vidět je dlouho do večera, pak PGA Tour v televizi, ráno od čtyř řvou za oknem ptáci ... moc prostoru na spaní není. O to víc času na golf.

Celý článek...

Rak-Schladming-ilu1-750Schladming zná každý jako pojem lyžařský. Ale mezi golfisty je Schladming stejně dobře zavedený jako pojem golfový. Zdejší hřiště leží u městečka Haus in Ennstal, jen kousek od Schladmingu, patří mezi The Leading Golf Courses a posledních pět let patří rodině Wittmannů, majitelů známého Adamstalu.

Celý článek...

black-stork-tur2-750xTretia októbrová sobota sa v golfovom rezorte Black Stork niesla v znamení XVII. ročníka prestížneho turnaja O pohár prezidenta LGK. Pod Tatranskými štítmi 15. októbra 2022 otvorili prestížny turnaj viceprezidentka Sylvia Hrušková (vpravo) spolu s viceprezidentom Vladimírom Baloghom (vlevo) tradičnou hruškovicou.

Celý článek...

Rak-Zell-am-view-750Původně se tak jmenovaly jen dvě dominantní hory těsně u městečka Zell am See, dnes se tak nazývají i dvě vyšperkované místní osmnáctky. Místo našly v největším golfovém klubu centrálních Alp se složitým názvem Zell am See – Kaprun – Saalbach. Klubu, který se právem řadí do elitního rakouského uskupení The Leading Golf Courses.

Celý článek...

Slov Borsa ilu 750Golfový rezort v Hrubej Borši patrí na Slovensku zatiaľ k výnimočným ihriskám. Leží v tesnom obklopení nových rodinných domov. Peknejších i škaredších. Pohľad takmer z každej jamky tak ponúka prehľad o aktuálnej rezidenčnej architektúre na Slovensku.

Celý článek...

Strana 7 z 61

7

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...