ReitersBad Tatzmannsdorf – destinace jako stvořená pro milovníky golfu i skvělého jídla a vína se ale nachází v Rakousku, zhruba sto kilometrů pod Vídní. Tam, kde Rakousko už není Maďarsko, a ještě není tak úplně Štýrsko, leží Reiter's Burgenland Resort. Tento kouzelný kout Rakouska se prezentuje jako oáza dobré pohody. Mírně zvlněná krajina, jejíž svahy jsou porostlé lesy a vinicemi, hodně slunce a příjemné klima – to vše je jako stvořené pro skvělou dovolenou. Celá oblast je právem označována za nejslunnější region s více než 300 slunečnými dny v roce.

Golf jenniReiters Golf & Country Club
Pozoruhodná osmnáctka, k tomu příjemná devítka s Golfovou akademií, to vše uprostřed kopců, lesů, sadů a vinic. Vydejme se ale na první týčko. Při pohledu z odpaliště první jamky vypadá mistrovská osmnáctka poměrně krotce a jednoduše, nic nenasvědčuje tomu, že jde o hřiště herně velmi zajímavé a vůbec ne jednoduché. První jamka k namlsání je krátký a lehký čtyřpar a dává okusit pocit, že to bude pohoda s dobrým výsledkem. Ale nenechte se oklamat, je to asi první a zároveň poslední lehká jamka na hřišti. Ta druhá je o něco náročnější a hned třetí jamka vás vede dolů do lesa a se stromy a s úzkými fairwayemi se budete potýkat i nadále. Snažte se dobře rozehrát co nejdříve, už pátá jamka je ta nejtěžší na hřišti. Jde o čtyřpar s tolika záludnými překážkami, že se vám cesta ke greenu bude zdát hodně dlouhá. Vlevo je aut, vpravo voda a před greenem rybníček. Právem patří k nejtěžším jamkám dokonce v celém Rakousku.

Podle mého názoru by ale na nejtěžší jamku mohly aspirovat i některé další, vody, stromů a záludných přístupů na green je tu všude hodně. Hřiště se vlní po svahu pod hotelem a golfistům s nepříliš dobrou kondičkou se může stát, že je výstupy a následné sestupy unaví. Kondička se tu hodí, stejně jako dobrý odhad vzdálenosti, který ztěžuje převýšení na některých jamkách. Za odměnu po první devítce je pětiparová desítka, která vede z kopce a stáčí se jako pravý dogleg – umožňuje tak zaútočit dvěma ranami na green, a i méně zdatní hráči tu mohou bojovat o birdie. O kus dál vás prověří tříparová třináctka, 173 metrů dlouhá, navíc úzká jamka, jejíž hrdlo a přístup ke greenu chrání dvojice bunkerů. Podlouhlý green je záludný a podle navrtání můžete potřebovat i dvě hole, abyste míč poslali na správný terč. Na pětiparové patnáctce se zase připomíná voda, která ohraničuje pravou část fairwaye a střeží i úzký green schovaný vpravo. Neméně povedená je čtyřparová šestnáctka s doglegem a greenem ukrytým na plošině za dvěma bunkery. Osmnáctá jamka už směřuje opět k hotelu a není těžká. Přesně taková by měla poslední jamka být.

Celé hřiště nabízí nádherné scenérie, výhledy do krajiny, pohádková lesní zákoutí a místa, která připomínají krásně strávené prázdniny v dětství. Obě devítky začínají i končí nahoře u hotelu, mezi nimi se tedy můžete zastavit v bufetu, dojít si odpočinout do klubovny nebo – pokud vám to tee time dovolí, stavit se v hotelu třeba na skleničku. Rekord hřiště drží Alexander Chopard se skóre 65 ran. Hrál tu i Alex Čejka a potkat tu můžete i Bernda Wiesbergera, který tu začínal a dodnes bydlí nedaleko.
Par 73, 5 868 m 8 (ze žlutých)

Devítka Lichtenwald
Jamky tréninkové devítky Lichtenwald tvoří pary tři a čtyři, ale dojde i na drivery a dřeva. Hřiště nelze podceňovat, pěkně vám dá zabrat, protože terén je hodně kopcovitý.
Par 60, 3 546 metrů

Golfodrom se sto odpališti, umělým osvětlením a rozsáhlými tréninkovými plochami nemá v Rakousku konkurenci. Nabízí ideální podmínky pro trénink po celý rok. Částečně vytápěné boxy vám umožní odpalovat za každého počasí. Tréninkové zázemí doplňuje prostorný putting green vybavený vynikajícím osvětlením.

PleasurePoolReiters Supreme
„Zahrňte mne přepychem, všeho nezbytného se mohu vzdát", to nejsou má slova, jejich autorem je požitkář Oscar Wilde. Tento roztomilý bonmot se mi vybavil, když jsme dorazily do hotelu Supreme. Tento pětihvězdičkový hotel je prvotřídní místo k relaxaci a odpočinku. Navíc na ploše 8 200 m2 nabízí v současnosti největší soukromý lázeňský areál v Evropě. Slouží výlučně hotelovým hostům. Lázně využívají pramen o teplotě 33 °C, který vyvěrá z hloubky téměř devíti set metrů. Najdete tady soustavu perfektních vnitřních i venkovních bazénů, tělocvičny, posilovny a všechny druhy saun, jaké si dovedete představit. Velký saunový areál má i útulný kout Women only se saunami a odpočívárnou vyhrazený pouze ženám.

Áyurveda
Od minulého roku pracuje v hotelu zkušený týp specialistů z indické Keraly pod vedením ájurvédského lékaře Gopakumara Gopinathy Pillaie, který absolvoval rozsáhlé studium na fakultě ájurvédské medicíny a chirurgie v Indii, a je certifikovaný ájurvédský terapeut.

Kulinární nebe
Hotelová kuchyně patří k nejlepším v Rakousku. Po celý den nabízí jak místní speciality, tak mezinárodní lahůdky. Hotel má pět restaurací, kterým velí renomovaný rakouský kuchař Helmut Gangl. Vína můžete vybírat z hotelové vinotéky, k favoritům patří domácí vína Panta Rhei.

Reiters Finest Family
Pokud ovšem máte děti mladší 16 let, do hotelu Supreme se s nimi nedostanete. Pro vás je jako stvořený druhý hotel areálu – Family Finest. Tento hotel, důmyslně propojený s hotelem Supreme, se věnuje pohodě celé rodiny. Jsou tu tři bazény, skluzavky, herny, pagoda s vlastním divadlem a kinem. Family Finest Hotel je all inclusive, což znamená, že si tady i rodiče mohou dopřát to nejlepší ze světové produkce vín a alkoholu. Nemá to nic společného s all inclusive tureckého či egyptského typu – tady pijete jen to nejlepší. A přitom víte, že o děti je skvěle postaráno.

Kudy tam
Z Prahy to je do Bad Tatzmannsdorfu cca 450 km. Jeďte po dálnici na Brno, přes Vídeň – kde je už dokončen obchvat, takže se nemusí zajíždět do centra a následně směrem na Graz. Za sjezdem na Pinkafeld jsou již cedule na Bad Tatzmannsdorf i Reiters Reserve.

Více informací na www.Reitershotels.at, www.Supremehotel.at

Připravila: Natascha Kames


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...