Golf v ČR

Napoleaova-Kristina-750Elitní českou golfistku Kristýnu Napoleaovou nepustí do nadcházejícího turnaje Ladies European Tour (LET) v Belgii poraněný mezižeberní sval, se kterým odehrála dva turnaje v Austrálii. "To mi taky určitě nepomohlo," říká česká hráčka, která od začátku letošního roku poskočila ve světovém žebříčku o více než 450 míst směrem vzhůru. Napoleaová, která si letos na LET vydělala na prize money více než 75 tisíc eur (1,85 milionu korun), se zranila v dosavadním průběhu sezony.

Celý článek...

Tintera-Lukas-750Když se řekne pamětník, většinou se každému vybaví postarší osoba „ozdobená" šedinami a vráskami a začínající skoro každou větu slovy: „Jóó, to za našich časů..." Když si ale povídáte s Lukášem Tintěrou, na nic ze jmenovaných charakteristik nenarazíte. Přesto se na české golfové scéně řadí v pouhých sedmatřiceti letech mezi pamětníky. Minimálně tím, že zažil všechny turnaje European Tour, dnešní DP World Tour, které se odehrály na území Česka. Celkem to byla desítka turnajů první evropské ligy. V golfu se navíc pohyboval a pohybuje hned v několika rolích – jako hráč, trenér i funkcionář.

Celý článek...

ogs-slapy-k2-750V pořadí čtvrtý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 11. května v Golf Resortu Slapy. A bylo si co užívat. A nejenom pohádkovou kuchyni. Dokonale připravené, přátelské hřiště totiž přálo i výsledkům. Něco málo přes padesát hráčů soutěžilo ve dvou kategoriích, které ovládli Jaroslav Mouka se 40 stablefordovými body a Pavel Horák se 46 stablefordovými body (na snímku uprostřed).

Celý článek...

ilu-age-750Chcete potvrzení toho, jak je golf skvělý sport? Máme hned dvě. Za prvé, že se golf dá hrát i ve vysokém věku. A za druhé, že si v něm stále můžete plnit své sny. A tady je konkrétní příklad. Tom Peek už oslavil 82. narozeniny a golf hraje přes padesát let, ale dosud nikdy nezahrál hole-in-one. Až do okamžiku, kdy v jednom kole zahrál rovnou dvě esa.

Celý článek...

cogt-kas-w1-750První letošní společné měření sil nejlepších amatérů s domácí profesionální špičkou se odehrálo v rámci prvního turnaje Czech Open Golf Tour 6. – 8. května na Kaskádě, a protože kategorii žen ovládla amatérka Denisa Vodičková (214/-2), zatím co kategorii mužů profesionál Filip Mrůzek (200/-16), zůstává po první kole vyrovnaný stav 1:1.

Celý článek...

ilu-ball-fast-750O tom, že je golf sportovní aktivita lidskému zdraví prospěšná, není třeba pochybovat. Nová studie univerzity v Leicesteru přišla s dalším zajímavým poznatkem. Golfisté, kteří zrychlí tempo své hry, zároveň prodlužují svůj život. Ve studii, do níž se zapojilo přes 400 tisíc dospělých ve Velké Británii, vědci potvrzují, že pouhých 10 minut svižné chůze denně mám vliv na průměrnou délku života a že chodci, kteří se pohybují opravdu svižně, mají až o 20 let vyšší průměrnou délku života ve srovnání s těmi, kteří chodí pomalu.

Celý článek...

ogs-telc-k2-750V pořadí třetí turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série časopisu Golf, se odehrál ve středu 4. května v Golf Resortu Telč. Ačkoli nepřiznivá predikce počasí snížila startovní pole pod šedesát hráčů, turnaj se nejenom podařilo dohrát, ale s výjimkou posledních dvou flightů dokonce za ideálního počasí. A tomu odpovídaly i výsledky. Hrálo se ve dvou skupinách, které ovládli Miroslav Duchoň se 41 stablefordovými body a Alexander Sloboda s 52 stablefordovými body (na snímku uprostřed).

Celý článek...

ogs-mstetice-k1-750V pořadí druhý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série časopisu Golf, zavítal ve středu 27. dubna do golfového resortu ve Mstěticích. V rámci turnaje si dokonale připravené hřiště a vyhlášený catering přijelo užít více než šedesát hráčů, rozdělených do dvou výkonnostních skupin. První z nich dominoval Cyril Voráček, té druhé Richard Drešer.

Celý článek...

Stilerova-750Jejíma rukama prochází každoročně desítky milionů korun. Samozřejmě obrazně řečeno. Řeč je o penězích v rozpočtu České golfové federace, které má, lidově řečeno, pod palcem Maria Stilerová. Hospodářka a jediná dáma v devítičlenném výkonném výboru ČGF. Loni byla zvolena už na třetí volební období, ale v českém golfu se pohybuje mnohem, mnohem déle. Jak sama říká, uvedl ji do něj bývalý prezident a jedna z největších osobností golfu v českých zemích Hanuš Goldscheider.

Celý článek...

ogs-pysely-hucl-zimcik-750Ideální počasí, perfektní hřiště a jedinečný catering vytvořily ve čtvrtek 21. dubna v Pyšelích zahajovacímu turnaji Open Golf Series 2022 nezapomenutelnou kulisu. Turnaje se zúčastnilo téměř sedmdesát hráčů rozdělených do dvou výkonnostních kategorií, kterým dominovali Robert Hucl (na úvodním snímku vlevo) a Martin Kavka.

Celý článek...

Strana 1 z 151

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...