Golf v ČR

Cafourek-titul-750O předchozím roce mluvil sám jako o restartu své kariéry. Měřeno výsledky se evidentně povedl. Na konci roku byl totiž Jan Cafourek, o němž je řeč, vyhlášen nejlepším českým profesionálním golfistou roku 2022. Jak sám přiznal, potřeboval především uklidit „bordel" ve své hlavě. To se mu podařilo. Stejně jako se mu daří posunovat svůj vlastní projekt nazvaný hodně příznačně Bordel z lesa. I o tom bylo naše povídání...

Celý článek...

ilu-advice-750Golf se bez diskuse řadí mezi zdravé sporty, ale zároveň i pro golf platí, že se při něm lze, jako při každém sportu, zranit, či si přivodit nějaký ten zdravotní trabl. Obzvlášť to platí právě v období, kdy golfisté celí natěšení vyrážejí na hřišti leckdy po dlouhé zimní přestávce. Tělo ještě není plně připravené na zátěž osmnácti jamek, nebo na intenzívnější trénink. Co s tím?

Celý článek...

ilu-age-750Golf se dá hrát v každém věku. A klidně svou hru i v pokročilém věku můžete vyšperkovat i parádními výkony. Chcete důkaz? Tady je. Rekreační golfista Iain McMurray z Dundee zahrál dva týdny před svými 81. narozeninami hole-in-one na sedmnácté jamce svého oblíbeného hřiště Downfield. Pozoruhodné na tom je, že zahrál eso v každém z posledních šesti desetiletí.

Celý článek...

spilkova-750-Mark-RunnaclesKlára Davidson Spilková zakončila jarní sérii turnajů dalším úspěchem. Potřetí v řadě se umístila mezi nejlepšími hráčkami Ladies European Tour poté, co na turnaji Aramco Team Series presented by PIF v Singapuru, který se hrál 16.–18. března 2023, nestačila jen na tři hráčky světové stovky.

Celý článek...

kouskova-aramco2-750Česká golfistka Sára Kousková skončila při své premiéře na Aramco Team Series, prémiovém podniku Ladies European Tour, na 23. místě. Po třech vyrovnaných kolech získala s výsledkem v normě hřiště (E) šek na více než 6 tisíc euro. Turnaj ovládla suverénně Francouzka Pauline Roussin Bouchard (-15), která za sebou nechala hvězdy LPGA – Danielle Kang (-11) i světovou jedničku Lydii Ko (-10). Na děleném čtvrtém místě se umístila další Češka, Klára Davidson Spilková (-7). Tereza Melecká skončila pětapadesátá, Jana Melichová neprošla cutem.

Celý článek...

ilu-advice-750Rány na greenu tvoří velkou část skóre každého golfisty. Je úžasné, když napálíte dlouhý a přesný drive, druhou ranou jste na greenu, ale pak nasbíráte dva, tři a někdy i více patů. Skóre pak nepříjemně rychle narůstá. Jak na to, aby patů spíš ubývalo, než přibývalo? Odpověď je zřejmá: trénovat a zase trénovat. Ale navíc přihodíme ještě i pár tipů, jak vylepšit své patování a odbourat zbytečné rány na greenu navíc.

Celý článek...

kouskova-team-750Česká golfistka Sára Kousková startuje v tomto týdnu na jednom z nejlépe dotovaných podniků Ladies European Tour. Spolu s dalšími čtyřmi Češkami nastoupí od 16. do 18. března na Aramco Team Series v Singapuru. Hrát se bude na hřišti Laguna National Golf Club nejen individuálně, ale také týmově. Celková dotace turnaje je 1 mil. USD.

Celý článek...

spilkova-Mark-Runnacles-750Posledním turnajem před jarní přestávkou bude pro Kláru Davidson Spilkovou týmová soutěž v Singapuru. Na hřišti Laguna National se zde od čtvrtka 16. do soboty 18. března odehraje jedna z pěti štědře dotovaných soutěží Aramco Team Series presented by PIF pro družstva složená ze tří profesionálek a jednoho amatérského hráče. Turnaje s dotací jednoho milionu amerických dolarů se běžně účastní i největší světové hvězdy. Tou letošní bude úřadující světová jednička Novozélanďanka Lydia Ko.

Celý článek...

spilkova-jar01-750Dobrou formu si Klára Davidson Spilková podržela i na druhém jihoafrickém turnaji Ladies European Tour, který se odehrál 8. – 11. března pod názvem Investec South African Women's Open. Pomalejší start odčinila na hřišti Steenberg na předměstí Kapského Města o to svižnějším finišem a připsala si své letošní druhé umístění mezi deseti nejlepšími hráčkami turnaje.

Celý článek...

Kouskova-jar-750Česká golfistka Sára Kousková opět prošla na Ladies European Tour cutem. V Kapském Městě zahrála solidní první dvě kola, nicméně ne tak povedená druhá polovina turnaje ji stála pád na konečnou 47. příčku. Investec South African Womens Open ovládla domácí Ashleigh Buhai s výsledkem -22. Druhé místo patří Španělce Aně Pelaez Trivino, třetí skončila Němka Chiara Noja.

Celý článek...

Strana 1 z 166

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...