Golf v ČR

melichova-dutch-750Na Dutch Ladies Open, které se odehrálo 19.–21. července v GC Hilversumsche, zazářila Jana Melichová, když po kolech 70, 68 a 67, celkem 205/-11 porazila o jedinou ránu Švýcarku Kim Metraux, a získala tak (po Berouně v roce 2022) na LET svůj druhý titul. Neztratila se zde ale ani Sára Kousková, která po kolech 72, 69 a 69, celkem 210/-6 brala dělené sedmé místo oceněné částkou 7 150 euro.

Celý článek...

ogs-kacov-k1-750V pořadí patnáctý turnaj Open Golf Series 2024, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 17. července v Golf Resortu Panorama Kácov. Navzdory předpovídanému vedru, provázela hráče tentokrát zatažená obloha s občasnými mírnými přeháňkami, které však výkony hráčů nijak nelimitovaly. Na start se nakonec postavilo rekordních 105 hráčů rozdělených do čtyř hendikepových kategorií, které ovládli Tomáš Rudolf (na snímku), Vít Sigmund, Jana Mašková a Petr Brabenec.

Celý článek...

ogs-dobrouc-k2-750V pořadí čtrnáctý turnaj Open Golf Series 2024, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 10. července v Dolní Dobrouči, která ač ležící v překrásné horské krajině, potrápila hráče především nezvykle vysokými teplotami. A protože náročné podmínky zvládli ve zdraví úplně všichni, mohlo se s klidným svědomím přistoupit k ocenění těch, co v této výhni dokázali donést do klubovny navíc i dobrý výsledek, tak jako vítězové vypsaných kategorií Jaroslav Legner a Pavel Karásek (na snímku).

Celý článek...

ilu mic-na-tycku 750Léto je období golfu zaslíbené. Dlouhé dny, většina hřišť v té nejlepší kondici, příjemné teploty... Pravda, právě poslední položka se může během letních měsíců změnit v méně příjemné a vystoupat i do extrémnějších hodnot. Co dělá horké počasí s lidským tělem, to každý dobře ví, ale co dělá třeba s golfovými míčky?

Celý článek...

ogs-cebr-k3-750Pro podporu těla, potěchu oka, rovnováhu duše a krásu krajiny... Kdo tam kdy byl, může jen potvrdit každé jedno slovo uvedené na vstupní desce Čertova břemene, ve kterém se odehrálo v úterý 2. července již čtrnácté zastavení Open Golf Series, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf. Za téměř ideálních podmínek zde vybojovali prvernství ve svých kategoriích František Ureš, Ivo Cesar (na snímku) a Kateřina Kuboňová.

Celý článek...

Melecka-750Na Swiss Ladies Open, které se hrálo 28. – 30. června v Golfparku Holzhausern, se přijelo ucházet o podíl na dotaci 300 000 euro i pět českých hráček a hned čtyři z nich prošly cutem. Nejlépe našlápnuto měla Kristýna Napoleaová, kterou srazila nevyvedená druhá devítka zpět na 34. místo (210/-3), které dělila s Terezou Meleckou (na snímku), a které bylo oceněno částkou 2 385 euro. S výkonem 212/-1 dělila 43. místo Jana Melichová, jednapadesátá skončila Tereza Koželuhová (215/+2).

Celý článek...

wcgc-team-1-750V pátek 16. srpna 2024 se na Kaskádě odehraje nominační národní finále o přímý postup na světové mistrovství 2členných firemních týmů, World Corporate Golf Challenge, které se bude hrát 28. 10. – 1. 11. 2024 v čínském Mission Hills GC. Postupující tým bude mít bez dalších poplatků zajištěnu hru, ubytování a stravování v rámci oficiálního programu. Dopravu si hradí každý sám. Systém hry: Na rány (maximálně 10) s polovičním vyrovnáním (maximálně 18), a tak pokud máte parťáka, a pokud oba hrajete na svůj hendikep, nastal čas vaši formu na Kaskádě zúročit.

Celý článek...

spilkova-beroun-750Největší domácí dámský turnaj Tipsport Czech Ladies Open v Berouně pod hlavičkou Ladies European Tour nebyl jen velkou golfovou podívanou. Pro české hráčky byl i posledním, ze kterého bylo možné získat body do redukovaného olympijského žebříčku, dostat se mezi šedesátku nejlepších a zajistit si místo ve startovním poli turnaje pod pěti kruhy. Tajenka se šťastným koncem odhalila dvě česká jména. V Paříži si pod českou vlaječkou zahrají Klára Davidson Spilková a Sára Kousková. Davidson Spilková také turnajem v Berouně zakončila první polovinu letošní sezony, která nebyla, alespoň podle jejích vlastních slov, zcela podle představ.

Celý článek...

cah-ypsilon-winners-750Dvaadvacátý ročník Českých akademických her hostila Technická universita v Liberci, a protože mezi 21 sporty, ve kterých se rozdávaly mistrovské tituly, nechyběl golf, zaplnili ve dnech 23. – 25. června Golf Resort Ypsilon vysokoškoláci z osmi přihlášených univerzit. Svou školu reprezentovala 4členná smíšená družstva (počítaly se tři výsledky), a přestože rozdíly mezi prvními nebyly obrovské, od startu si pro titul kráčeli hráči Lukáš Janda, Jan Kuneš, David Soukup a Kamila Handrychová hrající v barvách Západočeské Univerzity v Plzni. Posledně jmenovaná hráčka navíc ozdobila šampionát v posledním kole nejlepším individuálním výsledkem 69/-3.

Celý článek...

kouskova-2024-750Sára Kousková se probojovala na olympijský golfový turnaj v Paříži. V redukovaném olympijském žebříčku jí patří 53.místo, což nakonec s přehledem stačilo na premiérovou účast pod pěti kruhy, kam se podívá nejlepší šedesátka golfistek z celého světa. Ženský olympijský turnaj se uskuteční od 7. do 10.srpna na hřišti Le Golf National v Paříži.

Celý článek...

Strana 1 z 187

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...