ilu-klokani-750Austrálie je sice poněkud z ruky, ale starosti tam mají místní golfisté hodně blízké těm českým. I tam se totiž potýkají a narážejí na covidové zákazy a restrikce. Leckdy na takové, které vyvolávají pořádnou vlnu nespokojenosti. To si pak mohou golfisté v Česku s úlevou říct, že na tom tady u nás nejsme zase až tak špatně...

Situace v Austrálii, konkrétně ve státě Victoria, nebyla – měřeno počtem výskytu pozitivních případů Covidu – nijak zvlášť dobrá. Spíš natolik špatná, že to vedlo až k zavření golfových hřišť. V posledních dnech se ale situace o trochu zlepšila, a tak se hřiště opět otevřela. Jenže radost z jejich znovuotevření netrvala dlouho...

Hřiště se totiž tak docela neotevřela. Uzavřená zůstala veškerá vnitřní zařízení. A to i včetně toalet. A právě tenhle zákaz vyvolal obrovskou vlnu nevole a získal označení jako nejhloupější zákaz, který kdy platil.
Minulý týden o tom informoval Golf Australia své členy. „Upozorňujeme, že toalety ve vašich resortech musí zůstat uzavřené. To se liší od předchozích doporučení vlády. Budeme v této věci jednat, protože chápeme, že jde o významnou změnu," uvedl GA v mailu zaslaném svým členům.

Na to samozřejmě jednotliví členové a resorty okamžitě reagovali. Za nepovedený vtip a porušování lidských práv to označil kapitán golfového klubu Royal Melbourne Andrew Kirby. „Chlapi mohou vykonat svou potřebu někde u stromu, ale u nás hraje i spousta žen," poznamenal. „Je to zklamání hned poté, co jsme plni nadšení vítali otevření hřišť," dodal.

„To myslíte vážně? Zákaz toalet na hřištích v Melbourne? To je ta nejstupidnější věc, jakou jsem kdy slyšel," reagoval moderátor 3AW Radia Mark Allen. Jedne z místních profesionálů z Albert Parku David Diaz označil zákaz za směšný. „Ale stejně jsme rádi, že vůbec můžeme hrát," doplnil už smířlivěji.

„Pokud tohle chaotické znovuotevření golfových a tenisových hřišť ve Victorii naznačuje, jak bude vypadat otevření zbytku země, pak nám všem pomáhej Bůh," přidal svou reakci i Caleb Bond z Herald Sun.

Reagoval i premiér státu Victoria Daniel Andrews a sám inicioval, aby se tým, který pracuje na proticovidových opatřeních, na zákaz užívání toalet znovu podíval. „Ten tým pracuje tvrdě. Přijímat opatření je mnohem složitější, než by se mohlo zdát. Pracujeme na tom," vzkázal rozčarovaným golfistům.

Tím je ostatně i on sám a těžce nesl, že několik týdnů musela být golfová hřiště zcela uzavřena. „Nic bych si nepřál víc, než zase odpálit golfový míček, ale není to bezpečné. Nemůžeme dovolit všechno," zdůvodnil tehdy uzavření hřišť. Jejich znovuotevření se ale tak docela nepovedlo.

Připravil: Alois Žatkuliak, foto: Australia Traveller


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...