ilu-original-750Golf je pro spoustu lidí opravdovou vášní. Platí to i pro nejlepší hráče světa. Tak velkou, že dávají svým dětem jména po golfových turnajích, nebo po některých jamkách. Pokud nevěříte, předkládáme hned dva důkazy. Webb Simpson a Sergio Garcia.
Američan Simpson získal svůj první ze sedmi turnajových titulů na PGA Tour na turnaji Wyndham Championship. A kromě vítězství na tomto turnaji skončil ještě osmkrát v top 10 včetně čtyř umístění mezi třemi nejlepšími.
Není divu, že má tenhle turnaj rád. Natolik, že se svou ženou Dowd dali třetímu ze svých pěti dětí jméno podle něj. Bez legrace.

„Cítím se na tomto podniku jako na domácím turnaji. Vyrůstal jsem hodinu a půl cesty odsud a tohle golfové hřiště miluju. Na tomhle hřišti jsem se vždycky cítil příjemně. I proto jsme pojmenovali naše třetí dítě Wyndham Rose. Částečně kvůli tomuto golfovému turnaji a také proto, co pro mě a mou rodinu golf znamená," vysvětlil Simpson.

Není ale jediným golfistou, který pro svého potomka zvolil jméno inspirované golfem, hřištěm, jamkou, či velkým vítězstvím.
V roce 2018 dali Sergio Garcia a jeho manželka Angela své prvorozené dceři jméno Azalaea. Není třeba dodávat, že inspirací byla jamka č. 13 v Augustě National a první vítězství Garcii na majoru, kterým bylo Masters v roce 2017.

„Hledali jsme různá jména, která mají vztah k Augustě. Zvažovali jsme i Georgii, poté Magnolii, Holly, ale Azalea nás zaujala nejvíc. Především proto, že je to opravdu hezké jméno pro dívku, píše se stejně v angličtině i ve španělštině a také proto, že je to jamka, na které jsem se dostal do tempa a poté vyhrál Masters," zdůvodnil Garcia volbu jména Azalea.

Připravil: Alois Žatkuliak
Foto: Pixagay.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...