Zuska-Jiri-fotosluka-750Nejlepší český amatér Jiří Zuska jako první Čech startuje na americké sérii Korn Ferry Tour. Turnaj HomeTown Lenders Championship na druhé nejvyšší profesionální sérii v USA se hraje od 27.–30. dubna na hřišti The Ledges v Alabamě.

Korn Ferry Tour, vývojová série pro americkou PGA Tour, pokračuje devátým podnikem sezóny i s českým reprezentantem, kterému aktuálně patří 77. příčka na světovém amatérském žebříčku World Amateur Golf Rankings.

„Na turnaj se těším, protože mám opět možnost se poměřit s americkou profesionální špičkou. I přes to, že je Korn Ferry Tour takzvaná druhá liga, je tu veliká konkurence a elitní soutěživost," komentuje před zahájením turnaje Zuska, kterého čeká další milník úspěšné kariéry.

Čtyřiadvacetiletý golfista, který si start zajistil loni v létě díky druhému místu v sérii Elite Amateur Series, má za sebou cvičné kolo na hřišti The Ledges s parem 70 a délkou 7114 yardů, kde bude důležitým faktorem především taktika.

„Hřiště je poměrně těžké a dost úzké při ranách z týčka. Greeny jsou tu velké a modelované, důležité bude tedy umisťovat rány do správných částí greenů. Minutý green může na některých jamkách znamenat i ztrátu míče," popisuje hřiště ve městě Huntsville česká amatérská jednička.

„Na každé jamce musím také volit jinou hůl z týčka, ne všude se dá hrát driverem. Jsou tu strategicky rozmístěné bunkery, takže course management bude opravdu klíčový, abych se dostal do co nejlepších výchozích pozic při hře do greenu," sděluje taktiku Zuska.

Hráč, kterého zanedlouho čekají promoce na University of Louisville, si za posledních sedm týdnů na univerzitních soutěžích v USA zapsal další úspěchy včetně děleného druhého místa na turnaji Aggie Invitational a šesté příčky na turnaji konference ACC Championship.

„V posledních týdnech mám švih pod kontrolou a cítím se komfortně ve všech aspektech hry. Úterní cvičné kolo proběhlo dobře, hodně jsem se soustředil na rychlost greenů, která se pohybuje okolo třinácti stop," dodává Golfista roku 2022 v kategorii amatér.

Zuska se na začátku března již zapsal do historie coby první golfista z České republiky na nejprestižnější PGA Tour, na které prošel cutem a z turnaje Puerto Rico Open si odvezl dělené 54. místo a nové poznatky z profesionálního světa.

„Na turnaji v Portoriku jsem se naučil, že je opravdu důležité nenechat se ovlivnit, hrát svou hru a nevymýšlet věci, které nemám natrénované," přiznává golfista, který v červnu plánuje přestup k profesionálům.

Čtvrteční první kolo zahájí Zuska ve 14:12 místního času z desáté jamky po boku Američanů Matta Ryana a Austina Duncana.

Zdroj: TZ, Klára Kuchařová
Foto: Zdeněk Sluka

Výsledky turnaje můžete sledovat zde:
https://www.pgatour.com/korn-ferry-tour/tournaments/2023/hometown-lenders-championship/H2023134/leaderboard


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...