spilkova-jabra-750Česká golfová profesionálka Klára Davidson Spilková má za sebou svůj nejlepší letošní turnaj, když na břehu Ženevského jezera ve francouzském Évianu obsadila dělenou pátou pozici. Podle jejích slov to byla opět hra podle představ, trocha štěstí na počasí a návrat k sebejistotě loňského roku. Davidson Spilkovou teď od pátku do neděle čeká turnaj Dormy Open ve švédském Helsingborgu.

Průběžné výsledky Dormy Open ZDE

„Dobré umístění vzniklo kombinací znalosti hřiště, správně zvolené strategie a zlepšené krátké hry. Tak nějak všechno dokupy. Navíc se mi do hry vrátila radost a lehkost a vše krásně plynulo. Poslední kolo jsem hrála z odpaliště jen trojkou dřevem. Díky tomu se mi dařilo držet na fairwayích a vytvářet si dobré pozice pro příhry, a navíc se mi dařilo proměňovat putty. Zvláště pak naší skupině přálo i počasí a nemusely jsme druhé kolo dohrávat až poslední den," zhodnotila ještě turnaj Jabra Ladies Open v Évian-les-Bains hráčka. „Nejlepší zpráva je, že k loňské formě mi toho už moc nechybí, snad jen trocha uvolnění, silnější mentální nastavení a s tím spojená celková herní konzistence," dodala posléze profesionálka.

Davidson Spilkovou teď od pátku do neděle čeká turnaj Dormy Open ve švédském Helsingborgu. Bude se konat na zcela jiném typu hřiště, které na rozdíl od lesnatého Évianu vyžaduje herní styl nikoli nepodobný skotským linksům. Poté golfistku čeká týden volna, který chce věnovat tréninku na domácím hřišti PGA National Czech Republic, a následně dva turnaje v řadě. První se odehraje v italském hlavním městě Římě a druhý před domácím publikem ve středočeském Berouně.

„Hřiště v Helsingborgu jsem hrála již v minulém roce a rozhodující bude, jak moc tady bude foukat. Je hodně otevřené a vše bude záviset na správně zvolené strategii, příhrách do greenu a štěstí při puttování. Jsem jednak zvědavá, jak mi hra po posledním turnaji a tréninku krátké hry půjde, a jednak už se moc těším na trochu jiný golf. Opět si musíme držet palce s počasím a připravit se na poněkud jiné podnebí. Oproti Česku je zde poměrně chladno," sdělila k nadcházejícímu turnaji po příletu do Švédska golfistka.

Vedle Davidson Spilkové se ve 132členném startovním poli turnaje Dormy Open Helsingborg na hřišti golfového klubu Allerum objeví i další čtyři česká jména: Sára Kousková, Kristýna Napoleaová, Jana Melichová a Tereza Melecká. U bagu bude mít Spilková po kratší přestávce opět manžela Seana. Společně pak odstartují do turnaje v pátek v 9:39 z odpaliště č. 10.

Nejbližší turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:
31. 5.–2. 6. 2024 Dormy Open Helsingborg, Helsingborg, Švédsko
14.–16. 6. 2024 Ladies Italian Open, Řím, Itálie
21.–23. 6. 2024 Tipsport Czech Ladies Open, Beroun, Česko

Text: TZ, Monika Tauchen, www.klaraspilkova.eu
Foto: Tristan Jones / LET (Jabra Ladies Open 2024)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...