kouskova-750Šest českých golfistek na nadcházejícím Jabra Ladies Open, to je další z narůstajícího počtu rekordů Ladies European Tour, která po téměř dvouměsíční přestávce zahajuje svou evropskou část sezony 2023. Na ilustračním snímku Sára Kousková.

Turnajový leaderboard sledujte ZDE:
https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=1909&season=2023&report=tmscores~season=2023~params=P*1SRC01~#/home

Ve francouzském resortu Evian se od 11. do 13. května bude hrát po cutu ve třetím kole o 300 000 eur. Nastupuje téměř kompletní evropská špička, vedená loňskou vítězkou sezony, Švédkou Linn Grant. Startují rovněž poslední dvě vítězky turnaje, Finka Tiia Koivisto a Slovinka Pia Babnik, a také Němka Chiara Noja, která loni jako 16letá senzačně vyhrála Aramco Team Series – Jeddah, když předtím v červnu zvítězila na turnaji LETAS na Zbraslavi.

Češky startují ve Francii v čele s Klárou Davidson Spilkovou, která je po první části sezony na 11. místě celoročního žebříčku Race to Costa del Sol a která, zřejmě s vědomím šance na zářijový Solheim Cup, si před turnajem LET zahrála na španělském Finca Cortesin, tedy v dějišti utkání týmů Evropy a USA.

Po Spilkové s třemi letošními Top 10 umístěními v řadě je druhou nejúspěšnější Jana Melichová. Loňská vítězka Tipsport Czech Ladies Open v Berouně má zatím 5. místo z turnaje v Maroku a v žebříčku Race To Costa del Sol jí patří 26. příčka.
Top 50 průběžného pořadí evropské sezony uzavírá na 49. příčce Sára Kousková. Loňská vítězka LETAS letos prošla všemi šesti cuty a má dvě Top 25.

Na lepší výsledky zatím čeká Tereza Melecká, která z pěti turnajů prošla dvěma cuty a nejvýše skončila jako 36. v pořadí v Maroku.

Po jediném letošním startu v Keni, kde obsadila 57. místo, než ji přemohly vážné zdravotní problémy a nutnost přerušit sezonu, se na LET vrací Kristýna Napoleaová. Loni druhá hráčka z prestižního Aramco Saudi Ladies International začala právě před rokem laborovat se zraněními, která vyústila v hlubší potíže.

Poprvé se letos na LET podívá Tereza Koželuhová, která po absolvování bakalářských zkoušek zahájila sezónu později, v dubnu na Terre Blanche Ladies Open prošla cutem.

Z hráček, které se objeví na Tipsport Czech Ladies Open v Berouně (23. – 25. června), startují ve Francii kromě Pii Babnik např. Lee-Anne Pace (JAR), Lily May Humphreys (Anglie), Johanna Gustavsson (Švédsko) a Ana Pelaez (Španělsko).

Více informací naleznete na stránkách www.czechladiesopen.cz

Text a foto: TZ, Lukáš Zahradník, PremierSports


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...