sakČeská golfistka Sára Kousková se po dvoutýdenní turnajové pauze opět představila na okruhu Ladies European Tour. V Michendorfu na hřišti Golf and Country Club Seddiner See obsadila s výsledkem +2 dvaačtyřicáté místo. Stejné umístění si odváží i Kristýna Napoleaová, zbývající čtyři české zástupkyně, jana Melichová, Klára Davidson Spilková, Tereza Melecká a Tereza Koželuhová, neprošly do víkendových bojů.

Turnaj ovládla domácí Němka Alexandra Forsterling (-12). Kousková tak zůstává stále suverénně nejlepší Češkou v celoročním žebříčku Order of Merit LET, když pouze jednou v letošní sezóně neprošla cutem do závěrečných kol.

„Ač to bude znít možná trochu zvláštně, jsem hodně spokojená s tím, jak jsem tady v Německu letos zahrála," svěřila se po dohrání nedělního kola česká golfistka. „Po téměř třech týdnech bez turnajového golfu jsem předváděla nadstandardní hru a k lepšímu výsledku mi chybělo málo. Vybrali jsme si solidní dávku smůly, zejména ve čtvrtek a v sobotu, ale s tím se nedá nic moc dělat. Někdy vám hřiště chyby odpustí, jindy dostanete ještě přiloženo a každá nepřesnost se na skóre výrazně projeví. Kdybych to měla shrnout, tak hra byla celkově tak na lepší dvojku, výsledek za tři," ohodnotila se Kousková.

„Jsem určitě spokojená s hrou z týčka. Driver mě od začátku sezony drží a věřím, že tomu tak bude i nadále. V pauze jsme s trenérem pracovali na drobných změnách při hře železy, které se začínají projevovat pozitivně i na hřišti, ale ještě musím trochu seřídit měřidla, aby rány měly konzistentní délku. O víkendu se nám dařilo už i lépe okolo greenu a na něm, takže mohu být spokojenější i v tomto ohledu," dodala ke své hře česká reprezentantka.

„Cut v Německu bereme, ale myslíme výš. Rádi bychom to dokázali hned příští týden na krásném hřišti v Evianu, kam se přesouváme v pondělí. Nebudeme hrát kvalifikaci na US Open, která se tady v Německu v pondělí, ale vyrazíme do dějiště dalšího turnaje LET, kde bychom se rádi opět přiblížili nejen účasti na OH, ale také kvalifikaci na některý z majorů, do kterého je možné se dostat jen skrz žebříček Order of Merit," podotkla Kousková k dalším plánům.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.ladieseuropeantour.com/reports-page?url=tmresult~result%3DPF~&id=2024&code=2027&title=Final%20Result

Zdroj: Jakub Mejzlík


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...