ilu-advice-750Zkušený golfista už dokáže zúročit kvalitu svého vybavení. Také za něj ale musí zaplatit. Leckdy docela dost peněz. Hrát golf se ale dá s náčiním i výrazně levnějším, což ocení především začínající hráči, nebo ti s omezeným rozpočtem. Ale je skutečně mezi drahými holemi a těmi levnějším tak velký rozdíl? Leccos mohl napovědět i test dvou putterů, levného a drahého. Jak dopadl?

Inesis-Cameron-650

Na jedné straně byl špičkový putter Scotty Cameron Phantom X 12 za 399 liber (12 000 korun), na druhé putter Inesis 100 Mallet zakoupený v Decathlonu za 14,99 libry (450 Kč).
A protože spoustu lidí odrazují od golfu právě leckdy hodně vysoké ceny golfové vybavení, měl test webového portálu Golf Monthly ukázat, že golf se dá hrát i s náčiním nepoměrně levnějším.
Jak test dopadl? Oba puttery se testovaly ve třech kategoriích – při krátkých, středních a dlouhých puttech. Scotty Cameron měl samozřejmě navrch v designu, který nadchne na první pohled. Inesis byl proti němu tak trochu jako Popelka, vyrobený ze slitiny zinku. Ale o něco lehčí než Scotty.

Prní test při krátkých puttech spočíval v tom, kolik po sobě jdoucích puttů ze vzdálenosti jednoho metru skončí v jamce. Vyhrál Inesis s deseti proměněnými putty za sebou, zatímco Scotty se sedmi.
Pravda, Inesis zněl při kontaktu s míčkem poněkud „plechově", ale byl lehčí než Scotty. Na druhou stranu byl kontakt s míčkem se Scottym hladší a pocit příjemnější. Ale rozhodla čísla, a tak byl vítězem levnější Inesis.
Při testu puttování ze střední vzdálenosti kolem čtyř metrů se pocitově zdálo, že míček je více pod kontrolu při hře se Scotty Cameronem, jenže výsledná čísla byla u obou holí velmi podobná.
Ani při dlouhých puttech nebyl rozdíl, tedy kromě toho pocitového a zvuku hlavy hole při kontaktu s míčkem, nijak zásadní.

Takže závěr? Dalo by se říct, že Inesis vyhrál puttování z krátké vzdálenosti, zatímco Scotty ze střední a dlouhé. Ale jedním dechem je třeba dodat, že jen těsně. Na to, že Inesis stál pouhých 15 liber, vedl si neuvěřitelně dobře.
Takže pokud začínáte, je tenhle putter ideální. Samozřejmě zaostává v designu, zní poněkud plechově, zatímco Scotty Cameron je zkrátka úchvatný. Jenže stojí 399 liber. Shrnuto, pokud začínáte, nemusíte utrácet za golfové vybavení „majlant". A neplatí to pouze pro puttery.

Připravil: Alis Žatkuliak


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...