ilu-advice-750Golf je sport, který vyžaduje vytrvalost a spoustu tréninku a cvičení. Na druhou stranu je to hra, kterou si může vychutnat a užít každý. Žena, muž i dítko. Nezávisle na věku a vlastně i kondici, i když některá hřiště vaší fyzičku pořádně prověří. Pokud s golfem začínáte, nebo chcete začít, máme pro vás několik tipů, které vaše první kroky zjednoduší i zpříjemní.

Pořiďte si správné vybavení
Pro začátek nemusíte investovat doslova jmění do nových holí a dalšího vybavení. Pro začátek klidně sáhněte po použitých holích, nebo levných startovacích sadách. Zrovna tak si můžete pro úplně první odpaly golfové nádobíčko vypůjčit. Až později si pořiďte hole a další vybavení takové, které vám sedne. A neváhejte využít služeb odborníka.

Najděte si hřiště blízko bydliště
Najděte si hřiště, které je vašemu bydlišti nejblíž. Složité dojíždění, nebo velká vzdálenost mohou chuť do golfu postupem času udusit. Většina hřišť, tedy i těch místních, poskytuje různé druhy kurzů a klinik pro začátečníky po vedení zkušených trenérů. Více o jejich nabízených službách najdete na webových stránkách klubů a hřišť.

Naučte se pravidla
Golfová pravidla jsou unikátní v tom, že pamatují prakticky na všechny možné situace, které mohou nastat. Může se to zdát poněkud skličující se golfové „zákony" učit, ale jejich znalost pomůže vyhnout se řadě nepříjemných okamžiků. Golfová pravidla jsou k dispozici on-line, ale také je lze zakoupit v knižní podobě.

Pracujte na svém švihu
Jednou z klíčových součástí golfové hry je švih. Věnujte jeho zdokonalování dostatek času, pozornosti i energie. A totéž platí pro udržení stabilního a plynulého tempa švihu. Pomůže s tím nejen trenér v golfovém kurzu, ale na pomoc si můžete vzít i videa, které jsou k dispozici na internetu.

Připravil: Alois Žatkuliak


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...