Ski-a-GolfV Rakouském Zell am See se o překrásném slunečném víkendu 11. - 13. 5. 2017 konalo XIV. Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF. Lyžařská část se uskutečnila na Kaprunském ledovci Kitzsteinhorn a golf se odehrál na dvou vynikajících rakouských 18 jamkových mistrovských hřištích Golf Club Kaprun a Zell am See.

Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF se počítá celkově součet lyžařské části obřího slalomu násobené čtyřmi a dvou kol golfu hrané na rány, tak dostaneme celkový výsledek hráče. Na start se postavilo celkem 196 závodníků z mnoha nejen evropských zemí a mezi nimi letos nechyběl ani velký zástup přihlášených závodníků z České republiky.

Pro naše reprezentanty to byl velmi vydařený šampionát, přivážejí celkem osm cenných medailí, o jednu více než na předcházejícím šampionátu.
Největším úspěchem české výpravy, je však celkové prvenství mezi ženami Evy Koželuhové, pro kterou to byl již v historii SKI&GOLF její celkový třetí titul Mistryně světa. Eva, měla dále velkou zásluhu na prvenství v kategorii MIX párů společně s Petrem Kabátem (PRO) a také v prestižní kategorii národních týmů, kde Czech Team celkově obsadil fantastické 3. místo, společně se spoluhráči Janem Schovánkem, Janem Arnoldem, Petrem Kabátem a Daliborem Manďákem, který v turnaji zaznamenal dokonce své první Hole in One na jamce 14.

Další dvě individuální medaile do sbírky přidali v kategorii Masters II za druhé místo Josef Novák a za třetí místo Pavel Gola. V kategorii Profesionálů obsadil 2. místo Petr Kabát, v kategorii Junior získal bronzovou medaili velký talent a příslib tohoto dvojboje Jakub Šinták. V týmech Master přivážejí stříbrné medaile Moravian Team ve složení Jiří Krátký, Pavel Gola, Petr Štursa, Jan Mušálek a Lukáš Doležal. Všem českým reprezentantům k velkému úspěchu na Mistrovství světa moc gratulujeme!

V lyžařské části dominoval Švýcarský reprezentant Simon Steimle, který zajel nejlepší čas ze všech účastníků 31,62 sec a vzhledem k tomu, že zahrál velmi i slušně v golfové části, dvakrát po 78 ranách získal tak nakonec pro sebe poprvé celkový triumf Absolutního Mistra světa v kombinaci SKI&GOLF.
Nejnižší skóre v golfové části za dvě odehraná kola měl Jarand Arnoy, PGA Norway, který zahrál celkem 9 ran pod PAR hřiště, skóre 67, 69.
Celkové výsledky z Mistrovství světa SKI&GOLF 2017 najdete zde: www.skigolfworldcup.com

Naši nejlepší reprezentanti v jednotlivých kategoriích:
Women: 1. místo Eva Koželuhová 307,24, lyže 38,06 sec; golf 78, 77
PRO: 2. místo Petr Kabát 291,16, lyže 34,04 sec; golf 75, 80
Masters II: 2. místo Josef Novák 336,96, lyže 39,99; golf 78, 83
Junior: 3. místo Jakub Šinták 296,08, lyže 34,27 sec; golf 82, 77
Mid: 7. místo Jan Schovánek 302,48, lyže 35,87; golf 83, 76
Main: 8. místo Lukáš Doležal 304,20, lyže 35,30; golf 88, 75
Mistrovství České republiky v kombinaci SKI&GOLF 2017, které předchází světovému šampionátu v Zell am See, se uskuteční v příštím roce v termínu 6. - 7. dubna 2018.
Organizátor a promotér Czech Golf Production www.czgp.cz, přihlášky a registrace www.skigolf.cz.

Autor: Ladislav Bien, Czech Golf Production
Foto: CGP


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...