Golf v ČR

Spilkova-frKlára Spilková odehrála od 2. do 5. října 2014 na hřišti Golf de Chantaco svůj dvanáctý turnaj na okruhu LET. V první kole Lacoste Ladies Open de France 2014 zahrála 68 ran (-2), v kole druhém udržela formu a znovu zapsala 68 ran (-2). Průběžný výsledek -4 zajistil hráčce místo v TOP10 a hladký postup cutem. Víkendová kola Kláře už tolik nesedla, 73 ran (+3) a 71 ran (+1). S celkovým výsledkem even par obsadila dělené 16. místo.

Celý článek...

juniorkyČeský tým ve složení Hana Ryšková, Kristýna Frýdlová a Karolína Kohoutová skončil na prvním Mistrovství světa juniorek v Kanadě na báječném 6. místě! Zvítězily Američanky, druhé byly Švédky a třetí domácí Kanada.

Celý článek...

senioriXPo úspěšné premiéře ve slovenské Skalici se ve dnech 23. - 24. září 2014 uskutečnil v Brně na Kaskádě druhý ročník seniorského klání mezi výběry obou partnerských zemí. Dvoudenní soutěže se zúčastnilo 16 hráčů, z toho na každé straně 4 mastersenioři. Hrála se jamkovka dvojic a druhý den jednotlivců.
První den se utkaly o 8 bodů dvojice systémem Fourballs Best Ball a české družstvo vedlo 6,5 ku 1,5 bodu. Výsledek byl výraznější než průběh většiny utkání, která se rozhodovala až na posledních jamkách.

 

Celý článek...

Win-Rausch-HajekInaugurační turnajová série časopisu Golf, která v letošní sezoně navštívila třináct nejlepších golfových resortů Česka a příhraničí a které se zúčastnilo přes sto padesát hráčů spěje do finále. Po turnaji v rakouské Fontáně, kde ve středu 24. září dominovali svým kategoriím Günter Rausch a Karel Hájek už přichází na řadu jen Loreta GC Pyšely a závěrečné finále na Kaskádě.

Celý článek...

Tintera-win„Může mě mrzet osmnáctka, kdy se z kopce pálí na ostrovní jamku, možná jsem mohl hrát pohodlně na střed greenu ale já chtěl jít po tyči abych se loučil stylově ale bohužel poryv větru mi míček odnesl do vody. Celkově však převládá spokojenost. Už teď se těším na Kaskádu a pak na zaslouženou dovolenou na Bali," okomentoval strašidelný závěr celkový vítěz turnaje Lukáš Tintěra (143(/-1). S pokorným odstupem dvou úderů dělili druhé místo Ondřej Lieser, Viktor Janošík a nejlepší cizinec – slovenský borec Juraj Zvarík.

Celý článek...

Erpet-double-2014Dějištěm finále nejvyšší klubové soutěže družstev byla v roce 2014 Zbraslav, kam přijely bojovat o titul čtyři nejlepší týmy mužů a čtyři týmy žen. Po víkendovém jamkovém maratónu (hrálo se 20. –21. září) se jako třetímu klubu v historii podařilo získat vítězství v kategorii mužů i žen pražskému GC Erpet Praha. "Na tuto chvíli jsem se těšil dvanáct let; byla to dlouhá cesta," řekl kapitán vítězných týmů Richard Bešta, který mj. poděkoval majitelům Erpetu, Karlu Vopičkovi a všem svým hráčům a hráčkám.

Celý článek...

Mruzek-FStejně jako na sklonku každé sezony se i na podzim roku 2014 začaly sny tisíce mladých golfistů o účasti v Race to Dubai 2015 měnit v realitu v jednom z nejtvrdších testů golfové odolnosti, tzv. kvalifikační škole. První fáze kvalifikace čítá osm turnajů a na jednom z nich, v německém Fleesensee (16. - 19. září 2014), doslova jako kometa zazářil Filip Mrůzek, který po kolech 70, 72, 64, 69, celkem 275/-13 postupuje do další fáze z prvního místa. Naopak pro Dominika Pavoučka ve Fleesense kvalifikační sen končí.

Celý článek...

Bartak-czechone-TKTomáš Barták (na snímku vpravo) je jednatelem společnosti Czech One, která se od sezony 2014 stala promotérem golfové Czech PGA Tour, a tak by měl být osobou nejpovolanější, pokud jde o zasvěcený interní pohled na pořádání nejvyšší české profesionální série. A jak sám říká, stále je co zlepšovat...

Celý článek...

MS JaponskoNa MS družstev mužů (29. Eisenhover Trophy), které se hrálo 10. – 13. září 2014 v japonské Karuizawě, reprezentovali Českou republiku Vítek Novák, Michal Pospíšil a Šimon Zach. Český tým se tentokrát v konkurenci 67 týmů z celého světa neztratil a po nelichotivém 40. místě z Turecka 2012 dokázal o deset míst vylepšit historické maximum (tím bylo 32. místo v JAR 2006) a posunout laťku až na dvaadvacátou příčku. Tu s výkonem (-15) sdíleli naši hráči ještě s Novým Zélandem a Polskem. Vítězi se stali hráči USA (-35), kteří tak obhájili prvenství z Turecka 2012, stříbrní skončili Kanaďané (-36) a bronz putuje do Španělska (-35).

Celý článek...

vlckovaJedna z nejlepších českých golfistek současnosti nepobíhá během sezony příliš často po českých hřištích. Ne snad proto, že by podcenila přípravu, ale proto, že se rozhodla jít „americkou" cestou za svým snem. A tím je LPGA!

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...