Golf v ČR

Korinek-Ales-750Aleš Kořínek (38) se chlubí pozoruhodnou sportovní cestou. Býval výborným fotbalovým brankářem, dostal se do mládežnické reprezentace a chytal i za prvoligový Zlín. Pak ale fotbalové kopačky pověsil na hřebík a do rukou vzal golfové hole. Nyní je podle žebříčku druhým nejlepším golfistou v republice a má za sebou rok, během něhož vyhrál čtyři turnaje. Svůj hlavní cíl ale nesplnil – na Challenge Tour se zatím nedostal.

 

Celý článek...

Kodejs-Zdenek-750Když byl před osmi lety v poměrně rozjitřené atmosféře, panující v českém golfu zvolen prezidentem České golfové federace, děkoval tehdy Zdeněk Kodejš za důvěru v lehce odlehčeném a ironickém duchu slovy: Tak vám tedy pěkně děkuji. Už mnohem vážněji tehdy dodal, že cítí svou volbu jako velký závazek a výzvu. Po osmi letech ve funkci končí. A jak sám říká, v roce 2021 chce golf už jen hrát, nikoliv ho řídit. Co se za osm let pod jeho dohledem v českém golfu změnilo, kam se posunul?

Celý článek...

il-golf-age2-750Jak už je napsáno v titulku: hrajte golf, prodloužíte si život, může na první dobrou znít jako prázdný reklamní slogan, ale tak to není. Tohle tvrzení je totiž podpořeno vědeckou studií. Stručně řečeno, golf je pro starší lidi ideální způsob, jak si udržet fyzickou i duševní pohodu. Přesně to je výsledek v loňském roce zveřejněného výzkumu, při němž vědci více než deset let sledovali 5900 dospělých lidí ve věku nad 65 let. Zjistili při tom, že u lidí, kteří pravidelně hrají golf a dostanou se na hřiště aspoň jednou měsíčně, se oproti, těm, kteří golf nehrají, téměř o deset procent snižuje pravděpodobnost nenadálého a předčasného úmrtí.

Celý článek...

Beroun-LET-750Czech Ladies Open 2021, turnaj kategorie Ladies European Tour, se uskuteční 25. - 27. června v Berouně a o finanční prémii ve výši 5 200 000 Kč bude bojovat 132 hráček z cca 25 zemí celého světa. „Jsem velmi rád, stejně tak jako naši členové, že se turnaj Czech Ladies Open po roce uskuteční opět na našem hřišti. Jsem přesvědčen, že hřiště a celý areál bude v červnu perfektně připraven a bude plně splňovat parametry této druhé nejvýznamnější světové tour," dodal prezident Beroun Golf Clubu Vojtěch Matějček.

Celý článek...

Lieser-ilu-750Jedeme do Afriky, mohl by si začít notovat český golfista Ondřej Lieser. Zdá se, že jeho čekání na první letošní start na European Tour spěje ke konci. Český profesionál, který si kartu do „první evropské ligy" zajistil loňským celkovým vítězstvím na Challenge Tour, figuruje ve startovní listině turnaje Magical Kenya Open, který se hraje 18. – 21. března na hřišti Karen Country Clubu v Nairobi.

Celý článek...

Kasina-Ondrej-750Hlupáci mají svým způsobem snadný život. Významná část z nich přijme nějaký jednoznačný soubor názorů a hodnot a s tím si vystačí po celý život. Člověk moudrý, schopný sebereflexe a nezávislého pohledu na svět naopak trpí. Často je zmaten, protože zabloudí v labyrintech hledání, ve snaze najít nové odpovědi. Svět se mění a měníme se i my. Na nové výzvy nám často nestačí staré recepty. Proto jsem se rozhodl přijmout úlohu ďáblova advokáta a navštívit některé teorie golfu a nezávisle s nimi polemizovat.

Celý článek...

cgf-aplikace-750Z pohledu členských neboli registračních karet ČGF je rok 2021 rokem přechodným – přecházíme z plastových na elektronické členské karty. Všichni registrovaní hráči golfu obdrží prostřednictvím svého klubu (členského subjektu ČGF) plastovou členskou kartu ČGF v roce 2021 zřejmě naposledy. Souběžně bude karta k dispozici v elektronické podobě pro každého majitele chytrého telefonu s operačním systémem iOS nebo Android.

Celý článek...

il-vlajky-750Golf je globální sport. O tom není nejmenších pochyb. Stačí se podívat na světový žebříček nabízejícího pestrou škálu vlajek různých zemí. Pravda, převahu mají především země s golfovou tradicí, jakými jsou USA, Velká Británie, Irsko, JAR, či Austrálie, ale nechybí spousta dalších. V poslední době se ale začínají objevovat i vlajky zemí, které v golfu až takové jméno dosud neměly.

Celý článek...

fp-2020-ilu-750Již šestnáctý ročník Firemního poháru se odehraje ve Slavkově u Brna ve čtvrtek 20. května 2021, jako zahajovací turnaj Czech PGA Strokeplay Championship. Základní startovné v hodnotě 5 000 Kč za 2členný tým zahrnuje veškeré poplatky za hru, míče na driving a celodenní stravování.

Celý článek...

ilu-golf-duo-750Není výzkum, jako výzkum. Z toho nedávného Národní sportovní agentury golf nevyšel právě nejlépe a skončil v hodnocení míry popularity v Česku v šedém průměru. Podle jiné nové studie je na tom ale golf výrazně lépe. Mezi sporty, u kterých lidé vydrží během svého života nejdéle, mu patří třetí příčka. Na otázku, proč hrát golf, existuje spousta odpovědí. Jednou z nich je také to, že je to sport na celý život a dá se hrát v jakémkoliv věku. A to také potvrdila studie serveru GolfSupport.com, který oslovil šest a půl tisíce různých lidí s cílem zjistit, jakým sportům se věnovali a věnují a jak často a dlouho.

Celý článek...

Strana 10 z 146

10

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...