Golf v ČR

Bares-Jakub-1-750Sezonu tak trochu jako na houpačce, nahoru a zase dolů, a to nejednou, má za sebou český profesionál Jakub Bareš. V červenci se zaskvěl na Challenge Tour na vyhlášeném hřišti v Adamstalu, v září triumfoval na Karlštejně a ve finálovém kole zahrál 63 ran, své dosavadní životní maximum. Zažil ale i horší chvíle. Třeba na Czech Masters na Albatrossu a deset ran nad par ve druhém kole podniku European Tour.

Celý článek...

ilu-advice-750Podzim a zima patří mezi golfisty k časovým úsekům, které by nejspíš z nabídky čtveřice ročních období zcela jistě rádi vypustili. Nicméně tady jsou, a pokud vyrážíme za golfem i v podzimních a zimních měsících, chce to několik věcí v naší obvyklé golfové rutině, vybavení a hře poněkud upravit, či pozměnit. Nabízíme několik tipů, jak si co nejlépe užít podzimní golf... K podzimu a zimě patří i chladné počasí, ranní mlhy, vítr a častější déšť. Horší je většinou i kvalita hracích ploch, míčky v chladnu tolik nelétají a zima může být i nám. Co s tím?

Celý článek...

predplatne-ts-2-750Hrajete golf, nebo jen znáte golfistu, kterému byste chtěli udělat radost? Pak pro vás máme jedinečnou, časově limitovanou nabídku tří extra bonusů za zvýhodněné ceny, kterými můžete obohatit roční předplatné časopisu Golf (ať již v tištěné nebo elektronické podobě) a sami si tak namíchat ten nejdokonalejší dárkový balíček.Celý článek...

Peterkova-Jana-750Podcasty, tedy audio nebo video pořady, se staly jednou z nejběžnějších digitálních forem a dnes jsou mezi tvůrci velmi oblíbené. Jedním z nich je i podcast Ve Hře, kam si Patrik Jeřicha a Annie Krčmářová zvou zástupce z golfového prostředí. Při výběru hostů mají autoři zcela volnou ruku a v minulosti v podcastu vystoupili například Vladimír Wünsch, David Krajný a Petr Chajda.

Celý článek...

parenica-lukas-750Žijeme v éře internetu a sociálních sítí, která by nám před nějakými dvaceti či třiceti lety asi přišla jako hodně divoké sci-fi. Zatímco vědeckofantastičtí spisovatelé snili o dovolených na Marsu a létajících autech, nám pokrok zatím přinesl všudypřítomný datový signál, wi-fi zadarmo téměř kdekoli a možnost sdílet vše a všude. Jak se tyhle změny promítly do světa golfu?

Celý článek...

amatersky-status-2022-750V úterý 26. října odpoledne byla publikována modernizovaná Pravidla amatérského statusu (PAS), kterými se golf globálně začne řídit od 1. ledna 2022. Nová PAS sice odstraňují řadu omezení, která se dříve na amatérský golf vztahovala, současně však budou dbát na pokračování integrity a čistoty amatérského golfu, a to hlavně co do možných forem a výše výher, které amatéři mohou převzít.

Celý článek...

ilu-advice-750Podzim v Česku je pro golfisty neklamným znamením, že se blíží konec sezony. Pro většinu hráčů nevítaný. O to víc je důležité užít si i podzimní dny na golfu, jak jen to jde. Pravdou ale je, že podzimní golf má jistá specifika. Na jedné straně si můžeme vychutnávat úžasnou barevnost podzimu, na druhé straně musíme počítat s proměnlivým počasím a kratšími dny.

Celý článek...

Lieser-olymp-reuters-750Golf, nebo spíš samotná hra, je někdy tak trochu jako skládačka. Každý dílek musí zapadnout na správné místo, aby vše fungovalo, jak má. Zažil to a zažívá i Ondřej Lieser. Třicetiletý český profesionál se jako první český golfista v historii probojoval i na olympijské hry v Tokiu, ale se svou hrou nebyl ani trochu spokojený. Vlastně ani během celé sezony. Včetně Czech Masters na Albatrossu, kde cutem sice prošel, ale on sám si nastavil ambice podstatně výše. Přitom závěr loňského roku zvládl parádně a vyšperkoval ho dvěma turnajovými tituly na Challenge Tour i celkovým vítězstvím v sérii. Ještě v úvodu roku na turnajích European Tour v Keni se zdálo, že jeho golfová jízda pokračuje. Jenže „něco" se zadrhlo. Co, to hledá stále...

Celý článek...

ogs-all-win-750Na rozdíl od minulého roku, kdy se z důvodu covidových restrikcí finále turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf neodehrálo, proběhla letošní sezona Open Golf Series bez jakéhokoli omezení. Ano, trochu se muselo na začátku pohybovat s termíny, velká většina z plánovaných sedmadvaceti turnajů se ale odehrála přesně podle vypsaného kalendáře.

Celý článek...

ilu-original-750Golf je pro spoustu lidí opravdovou vášní. Platí to i pro nejlepší hráče světa. Tak velkou, že dávají svým dětem jména po golfových turnajích, nebo po některých jamkách. Pokud nevěříte, předkládáme hned dva důkazy. Webb Simpson a Sergio Garcia.
Američan Simpson získal svůj první ze sedmi turnajových titulů na PGA Tour na turnaji Wyndham Championship. A kromě vítězství na tomto turnaji skončil ještě osmkrát v top 10 včetně čtyř umístění mezi třemi nejlepšími.
Není divu, že má tenhle turnaj rád. Natolik, že se svou ženou Dowd dali třetímu ze svých pěti dětí jméno podle něj. Bez legrace.

Celý článek...

Strana 1 z 146

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...