Golf v ČR

ilu-advice-750Podzim v Česku je pro golfisty neklamným znamením, že se blíží konec sezony. Pro většinu hráčů nevítaný. O to víc je důležité užít si i podzimní dny na golfu, jak jen to jde. Pravdou ale je, že podzimní golf má jistá specifika. Na jedné straně si můžeme vychutnávat úžasnou barevnost podzimu, na druhé straně musíme počítat s proměnlivým počasím a kratšími dny.

Celý článek...

Lieser-olymp-reuters-750Golf, nebo spíš samotná hra, je někdy tak trochu jako skládačka. Každý dílek musí zapadnout na správné místo, aby vše fungovalo, jak má. Zažil to a zažívá i Ondřej Lieser. Třicetiletý český profesionál se jako první český golfista v historii probojoval i na olympijské hry v Tokiu, ale se svou hrou nebyl ani trochu spokojený. Vlastně ani během celé sezony. Včetně Czech Masters na Albatrossu, kde cutem sice prošel, ale on sám si nastavil ambice podstatně výše. Přitom závěr loňského roku zvládl parádně a vyšperkoval ho dvěma turnajovými tituly na Challenge Tour i celkovým vítězstvím v sérii. Ještě v úvodu roku na turnajích European Tour v Keni se zdálo, že jeho golfová jízda pokračuje. Jenže „něco" se zadrhlo. Co, to hledá stále...

Celý článek...

ogs-all-win-750Na rozdíl od minulého roku, kdy se z důvodu covidových restrikcí finále turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf neodehrálo, proběhla letošní sezona Open Golf Series bez jakéhokoli omezení. Ano, trochu se muselo na začátku pohybovat s termíny, velká většina z plánovaných sedmadvaceti turnajů se ale odehrála přesně podle vypsaného kalendáře.

Celý článek...

ilu-original-750Golf je pro spoustu lidí opravdovou vášní. Platí to i pro nejlepší hráče světa. Tak velkou, že dávají svým dětem jména po golfových turnajích, nebo po některých jamkách. Pokud nevěříte, předkládáme hned dva důkazy. Webb Simpson a Sergio Garcia.
Američan Simpson získal svůj první ze sedmi turnajových titulů na PGA Tour na turnaji Wyndham Championship. A kromě vítězství na tomto turnaji skončil ještě osmkrát v top 10 včetně čtyř umístění mezi třemi nejlepšími.
Není divu, že má tenhle turnaj rád. Natolik, že se svou ženou Dowd dali třetímu ze svých pěti dětí jméno podle něj. Bez legrace.

Celý článek...

tipsport-750Nedělních 65 ran přineslo Jakubovi Pokornému (na snímku vlevo) suverénní absolutní vítězství v 17. ročníku Tipsport Poháru mistrů, který se odehrál 9. – 10. října v Golf Resortu Konopiště. Díky jeho výkonu putuje šek na 50 000 Kč na činnost mládeže do GC Karlovy Vary. Pro titul mezi ženami si došla Barbora Šindelářová (na snímku vpravo).

Celý článek...

ilu-klokani-750Austrálie je sice poněkud z ruky, ale starosti tam mají místní golfisté hodně blízké těm českým. I tam se totiž potýkají a narážejí na covidové zákazy a restrikce. Leckdy na takové, které vyvolávají pořádnou vlnu nespokojenosti. To si pak mohou golfisté v Česku s úlevou říct, že na tom tady u nás nejsme zase až tak špatně...

Celý článek...

ilu-advice-750Zkušený golfista už dokáže zúročit kvalitu svého vybavení. Také za něj ale musí zaplatit. Leckdy docela dost peněz. Hrát golf se ale dá s náčiním i výrazně levnějším, což ocení především začínající hráči, nebo ti s omezeným rozpočtem. Ale je skutečně mezi drahými holemi a těmi levnějším tak velký rozdíl? Leccos mohl napovědět i test dvou putterů, levného a drahého. Jak dopadl?

Celý článek...

lavoie-gregg-gf-750Závěrečný turnaj Czech PGA Tour 2021, který se tradičně odehrál na začátku října na brněnské Kaskádě, vyhrál až po tříčlenném play-off americký profesionál Gregg Lavoie, dlouhodobě působící v Česku. Stejně jako Stanislav Matuš a Štěpán Daněk ve dvoudenním turnaji zapisoval skóre -5, ale měl silnější nervy v rozehrávce a na třetí dodatečné jamce birdie puttem rozhodl, že 50tisícový šek poputuje do jeho rukou.

Celý článek...

parenica-lukas-750„Bylo to nejsnadnější golfové kolo, jaké jsem kdy hrál," prohlásil prý David Duval o svém životním výkonu na Bob Hope Chrysler Classic v roce 1999. Američan, jehož dodnes můžeme vídat jako televizního golfového analytika, se tehdy přidal k magickému Klubu 59, zahrnujícímu hráče, kteří dokázali na turnaji PGA Tour zapsat v některém z kol výsledek pod šedesát ran. Jedno z hlavních témat našeho letního vydání vám představí všechny jeho členy a přidá i pár zajímavostí navíc: citát v úvodu nicméně dosvědčuje, že k zápisu do dějin potřebujete pevnou ruku a lehkou mysl.

Celý článek...

ilu-advice-750Nejen dokonalá technika švihu, přesnost trefování míčku a vhodná strategie rozhodují o tom, jak bude vypadat vaše golfová runda. Ne nadarmo tvrdí zkušení golfisté, že o výsledku se rozhoduje v prostoru mezi ušima, v hlavě. Vaše mysl může být leckdy silným nástrojem na cestě za lepším golfem, ale zrovna tak může způsobit totální destrukci vaší hry. Jak na to, aby platila první varianta? Není to úplně snadné a nejde to úplně samo, ale stačí se vyvarovat některých chyb. Tak abyste udrželi čistou hlavu. K tomu může posloužit i pět našich tipů...

Celý článek...

Strana 2 z 146

2

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...