Golf v ČR

ilu-advice-750Nejspíš to na golfu zažil každý. Nebo skoro každý. Tu a tam se na golfových turnajích podává i nějaký ten drink. Samozřejmě alkoholický. A pak už jen záleží na každém golfistovi individuálně, kolik toho vypije. A co to s ním udělá.
Pití na golfu není nic, co bychom chtěli propagovat, ale když jsou mezi partnery výrobci všemožných značek alkoholických nápojů, nelze se ochutnávce někdy vyhnout. A může se stát, že hladina alkoholu v krvi může vystoupat i na nějaké to promile.

Celý článek...

Janda-750V sobotu 24. července byl v jízdárně Zámku Bechyně zvolen nový prezident České golfové federace, kterým se hned v prvním kole stal s počtem 50 hlasů Vratislav Janda. „Děkuji všem, kteří mě volili. Děkuji odstupujícímu Zdeňkovi Kodejšovi, téměř vždy se ke mně choval korektně. Děkuji také vám všem za vaši práci, vyhrál jsem s těsným náskokem a slibuji, že udělám vše proto, aby se ČGF zase posunula," prohlásil nový první muž českého golfu. V poli poražených skončili Pavel Vidura (43 hlasů) a Juraj Werner (6 hlasů)

czech-open-750Už za čtyři týdny startuje turnaj GolfAdvisor.golf Czech Open s dotací 30 000 euro, který se odehraje na hřišti Beroun Golf Clubu v termínu 11.–15. srpna. Ve startovním poli nechybí prakticky kompletní česká profesionální špička včetně Stanislava Matuše, Aleš Kořínka, Filipa Mrůzka či Šimona Zacha.

Korinek-Ales-750V turnaji kategorie Challenge Tour, který se hrál v Adamstalu 15. – 18. července, prošli cutem hned tři čeští hráči. Po čtyřech kolech měl největší důvod k radosti Aleš Kořínek, který po kolech 68+68+66+65 (celkem -13) obsadil osmou příčku oceněnou částkou 4 686 eur.

cijac-jakubcik-750Czech International Junior Amateur Championship 2021 se uskutečnilo 15. – 17. července na Kaskádě a po třech kolech zde mohli začít oslavovat dorostenecké tituly Filip Jakubčík (na snímku) a Slovenka Alexandra Šulíková, v kategorii juniorů Vojtěch Pavelka s Agátou Vahalovou.

agt-mistri-750Zahajovací turnaj domácí profesionální série, který se odehrál 10. - 11. července ve Slavkově u Brna, byl již tradičně odehrán jako mistrovství české PGA ve hře na rány. I proto zde nechyběl téměř nikdo z absolutní domácí špičky, čemuž odpovídaly i dosahované výsledky. Tituly získali Stanislav Matuš a Lucie Hinnerová (oba na snímku).

gal-sandra-750Dvě kola, nebo přesněji dvě kola a přes polovinu třetího, tak dlouho se držela ve hře o nejvyšší příčky na turnaji LET v Berouně Sandra Gal. Nakonec se v top 10, což bylo jejím přáním, neudržela, ale pro 36letou Němku s českými kořeny a čerstvě i americkým občanstvím byl turnaj Tipsport Czech Ladies Open především prvním ostrým herním testem po dlouhých a vleklých zdravotních problémech.
„Člověk má od sebe vždycky velká očekávání. Zvlášť, když se mu povedou první dvě kola," přiznala vítězka jednoho turnaje LPGA. V tom prvním nedohraném kvůli bouřce zahrála čtyři birdie, ve druhém přidala dalších pět, než ji trochu přibrzdilo jediné bogey během úvodních 36 jamek.

korinek-win-750Zkušenost nakonec přetlačila talentované mládí. I tak by se dal parafrázovat průběh premiérového turnaje Czech Open Golf Tour, který dnes skončil na Kaskádě. Vítězství si (nejen) skvělým závěrečným kolem vybojoval profesionál Aleš Kořínek.

Beroun-let-750Vítězkou třetího ročníku golfového turnaje Tipsport Czech Ladies Open se stala thajská osmnáctiletá golfistka Atthaya Thitikulová se skóre -15, o ránu zpět skončila Španělka Nurria Iturriosová. Z českých hráček se nejlépe umístila Sára Kousková, která obsadila dělené 17. místo a byla i nejlepší amatérkou v soutěži.

Lieser-ilu-750Historická účast českého golfisty na olympiádě byla potvrzena po dnešní uzávěrce redukovaného žebříčku Mezinárodní golfové federace (IGF), v kterém byl Ondřej Lieser klasifikován jako padesátý v pořadí mezi šedesátkou postupujících.
Oficiální olympijský žebříček Olympic Golf Ranking se dnes odpoledne definitivně uzavřel a byla tak potvrzena olympijská účast českého golfisty Ondřeje Liesera, který v posledním vydání žebříčku obsadil 50. místo. Stane se tak vůbec prvním mužským českým golfistou, který bude na olympiádě reprezentovat český golf.

Strana 5 z 146

5

Přihlášení Golf News

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...