Golf ve světě

KHLeeK. H. Lee se úspěšnou obhajobou na podniku AT&T Byron Nelson zařadil mezi vskutku vybranou společnost. Podobný kousek se totiž před ním podařil i takovým velikánům, jako jsou Sam Snead, Tom Watson a Jack Nicklaus. Jihokorejský šampion to přitom neměl vůbec snadné, vždyť v patách mu šel v poslední době skvěle hrající Jordan Spieth, který za ním nakonec zaostal o jedinou ránu, další úder pak ztratili Matsuyama a Muñoz.

Celý článek...

Homa-Max-Getty-750Na hřišti umí být někdy relativně nenápadný, zato ve světě sociálních sítí je jako doma. Max Homa, který minulý týden ovládl - už podruhé v kariéře - Wells Fargo Championship, je v zámoří hodně populární osobností. A nejen jako golfista, ale také jako velmi úspěšný a vtipný glosátor všeobecného dění, jiná sportovní odvětví nevyjímaje.

Celý článek...

HomJak jinak si také vysvětlit, že polovinu ze svých titulů na PGA Tour, tedy dva, získal Max Homa právě na Wells Fargo Championship. Největším soupeřem mu měl být ve finále parťák ze závěrečného flightu Keegan Bradley, ten však až příliš často střídal dobré okamžiky s těmi horšími, a tak Homa dokráčel k titulu relativně snadno. Tím spíš, že obhajující Rory McIlroy se v průběhu čtyř dní nevyvaroval zaváhání, a tak jeho solidní finiš nestačil na lepší než dělené páté místo.

Celý článek...

Norman-Mickelson-750-gettyUž jen něco přes měsíc zbývá do startu prvního podniku kontroverzní série LIV Golf Invitational, nové golfové ligy sponzorované saudskoarabskými investory. A kolem šňůry reprezentované ambasadorem Gregem Normanem, která chce být konkurencí dosud dominantní PGA Tour, je logicky stále živo. Doslova každým dnem se například čeká na to, až organizátoři oznámí, kdo vlastně bude od 9. do 11. června v Centurion Golf Clubu nedaleko Londýna hrát.

Celý článek...

Jo RaPro svůj sedmý titul na PGA Tour si Jon Rahm vyjel do Mexika na Mexico Open at Vidanta. Cekově zahrál sedmnáct úderů pod par, což stačilo na to, aby o jednu ránu odrazil útok Brandona Wu a Tony Finaua, kteří ve finále zahráli shodně -8. O jednu ránu za Španělem zaostal i jeho parťák z finálového flightu Kurt Kitayama. Rozhodující birdie, kterým se osamostatnil včele, přidal Rahm na pětiparové čtrnáctce a ve zbývajícím průběhu kola si udržoval náskok.

Celý článek...

ilu paragrafy-750-ingBydlet v domě na golfovém hřišti je pro někoho naplněným snem, pro jiného se může proměnit v noční můru. Ta druhá možnost je případem rodiny Tenczarových bydlících v domě u fairwaye jamky č. 15 v Indian Pond Country Clubu v Massachusetts. I proto se s klubem soudí o náhradu škod způsobenou „zatoulanými" míčky. A nejde o malé peníze – ve hře je téměř pět milionů dolarů. Když se na jaře 2017 Erik a Athina Tenczarovi přestěhovali do svého nového domu u hřiště Indian Pond Country Clubu, měli pocit, že je to jejich dům snů. Co by se asi tak mohlo pokazit?

Celý článek...

norman-greg-750Jako správný reklamní agent dávkuje Greg Norman informace o chystané nové golfové superlize. Právě bývalý skvělý australský hráč je ambasadorem plánované túry finančně podporované saudskoarabskými investory, a začátkem týdne přišel s dalším oznámením. Pravda, opět poněkud nekonkrétním. Norman totiž v podstatě zopakoval, že pro šňůru pojmenovanou LIV Golf Invitational prý získal celkem patnáct hráčů z elitní světové stovky. Chcete slyšet konkrétní jména? Počkejte si ještě pár týdnů. Právě za měsíc, přesněji 27. května, je míní šéf konkurenční ligy odtajnit. Nicméně, informace plynou také odjinud, a pár hráčů už golfový svět s kontroverzním podnikem začíná vážně spojovat.

Celý článek...

ZurZpestřením PGA Tour je určitě netradičně hraný Zurich Classic of New Orleans, kde hráči bojují ve dvoučlenných týmech a hraje se tzv. alternate shot. Tým tak hraje jedním míčem a hráči se v ranách pravidelně střídají. Hned na úvod se zaskvěla dvojice Xander Schauffele a Patrick Cantlay, když zahráli 59 ran a předurčili tím ráz dění.

Celý článek...

Spieth-family-getty-750Ještě před rokem a pár týdny (přesněji řečeno po loňském Farmers Insurance Open) se Jordan Spieth ve světovém žebříčku propadl až na 92. příčku, a golfový svět se ptal, co se stalo s hráčem, který ví, jaké je to oblékat si v Augustě zelené sako pro vítěze Masters. Nějakých čtrnáct měsíců poté je ale (stále ještě relativně mladý) Američan zpátky na vítězné vlně - a v novém vydání OWGR mu už patří desáté místo.

Celý článek...

Spi 13Třináct – pro někoho nešťastné číslo, pro jiného šťastné. A Jordan Spieth patří právě asi do druhé kategorie hráčů, protože v neděli získal na PGA Tour titul právě s pořadovým číslem třináct. A symbolicky mu k tomu stačilo třináct úderů pod par. Po dohrání své rundy však musel čekat v klubovně, jak si povedou jeho soupeři. Dlouho měl partii na RBC Heritage dobře rozehranou Lowry, před kterým šel ještě ve flightu výborný patér Cantlay. Svou šanci ale nevyužili, stejně jako postupně chřadnoucí van Rooyen, o ránu zpět zůstal i Straka, výborné kolo nestačilo ani Davisovi a dalším.

Celý článek...

Strana 1 z 131

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...