Golf ve světě

beatles-golf-getty-750Členové slavné britské kapely Beatles rozhodně nepatřili k vášnivým golfistům. Pár zajímavostí by se ale našlo.

Celý článek...

knapp-getty-750Začátkem loňského roku se sotva vešel do první pětistovky světového žebříčku, a ještě o rok dříve mu patřilo 942. místo na OWGR. Není to navíc žádný mladíček, letos v květnu už mu bude třicet, přesto se Jake Knapp postaral až minulý týden poprvé ve své golfové kariéře o to, aby jeho jméno skloňoval celý svět. Výhra na Mexico Open se mu povedla hned při pátém startu na PGA Tour - a od pondělka je rázem dvaapadesátým hráčem světa!

Celý článek...

knappNováček na PGA Tour Jake Knapp potřeboval jen pět startů k tomu, aby získal svůj premiérový titul na okruhu. Místem jeho triumfu byla Vidanta Vallarta, dějiště Mexico Open, kde zvítězil s náskokem dvou ran před finským golfistou Sami Välimäkim.

Celý článek...

Matsuyama-getty-750Až do minulého týdne platilo, že nejvíce titulů na PGA Tour mezi hráči narozenými v Asii mají ti, kteří vyhráli osm turnajů prestižní zámořské série, Hideki Matsuyama ale dokázal výhrou na Genesis Invitational tuhle metu posunout. S devíti trofejemi se tak osamostatnil na prvním místě a stal se v tomto ohledu momentálně nejúspěšnějším asijským golfistou dějin.

Celý článek...

HidTurnaj Genesis Invitational je nerozlučně spjatý se jménem Tigera Woodse, s o to větším napětím se očekával jeho start. V prvním kole Tiger pokazil závěrečnou jamku, nicméně stále mohl usilovat o postup do další fáze turnaje, stopku mu však nakonec vystavila nemoc, kvůli níž odstoupil v průběhu druhého kola.

Celý článek...

Jordan-Michael-getty-750Proslavili se tenisem, hokejem či basketbalem, jako Michael Jordan na snímku, po kariéře jsou z nich skvělí golfisté. O některých to určitě víte, o jiných možná ne. Výčet dnes už bývalých předních světových profesionálů z různých sportovních odvětví, kteří po ukončení svých aktivních kariér začali hrát golf, by pochopitelně mohl být prakticky nekonečný. I proto, že golf je považován za sport, který lze i na velmi vysoké úrovni provozovat klidně až do smrti – pokud vám jen trochu slouží zdraví.

Celý článek...

Phoenix-fans-getty-750Pořadatelé Phoenix Open sami rádi svůj turnaj někdy nazývají jako Peopleʼs Open s odkazem na to, jak moc si tady každý rok fandové užijí divoké zábavy. Ke klání v arizonské poušti patří neodmyslitelně pivo tekoucí proudem, šestnáctitisícový kotel tribun kolem tříparové šestnáctky, hlasité fandění a také bučení, když se divákům zdá, že někdo hraje příliš při zdi. Dlouhá léta to všichni považovali za milý místní kolorit, letošní ročník ale bohužel překročil podle mnohých odborníků i samotných hráčů přípustné meze - a v řadě ohledů se dá označit za vyslovenou ostudu.

Celý článek...

ntNakonec až rozehrávka mezi Nickem Taylorem a Charley Hoffmanem musela určitě vítěze WM Phoenix Open. Hoffman předváděl ve finále parádní představení, když sedm ran pod par ozdobil eaglem a šesti berdíky, ovšem ani Taylor za ním v tomto směru nijak výrazně nezaostával. Byl bezchybný a na každé devítce ukrojil ze skóre tři rány, včetně osmnácté jamky, kde si tak vynutil rozehrávku.

Celý článek...

ilu-cisla-pixabay-750Dlouhá léta bylo na turnajích světové golfové špičky velkou vzácností, když se některý z hráčů dokázal dostat na výsledek šedesát ran za kolo nebo dokonce pod něj, v posledních měsících ale takových kousků přibývá. V první řadě je to zásluhou rozředění elitních hráčů do dvou konkurenčních šňůr, k němuž došlo při vzniku LIV Golf Invitational. Právě na kontroverzní túře Grega Normana zahrál už loni Bryson DeChambeau dokonce kolo za 58 ran, minulý víkend jej pak v mexické Mayakobě napodobila chilská hvězda Joaquin Niemann výsledkem 59.

Celý článek...

claFinálové kolo v Pebble Beach slibovalo zajímavou zápletku, k té však nakonec nedošlo. S ohledem na počasí bylo „od stolu" rozhodnuto, že čtvrtá runda se už dohrávat nebude, a tak si titul odnesl Wyndham Clark, o jednu ránu před Švédem Åbergem a o dvě před Francouzem Pavonem.

Celý článek...

Strana 1 z 150

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...