Golf ve světě

woods-tiskovka-750Měl to být týden, na který se fanoušci nejslavnějšího golfisty všech dob těšili už pěkných pár měsíců, jenže nakonec je všechno jinak. Návrat Tigera Woodse na golfová hřiště se opět odkládá, a legendární Američan bude od čtvrtka do neděle vystupovat na Hero World Challenge na Bahamách pouze v roli hostitele. Důvod? Zdravotní důvody, tentokrát má jít o zranění chodidla či paty.

Celý článek...

HedČtyři roky uplynuly od posledního titulu Caroline Hedwall na Ladies Europen Tour. Dlouhé čekání Švédka ukončila až na sklonku listopadu výhrou na Andalucía Costa del Sol Open de España, kde o titul musela bojovat až v rozehrávce proti Švýcarce Morgane Metraux. V play-off si obě protagonistky celkem třikrát zopakovaly osmnáctou jamku, aby šly poté na sedmnáctku, kde se Švédce v celém turnaji dařilo. I tentokrát šla na pětiparu na green druhou ranou a po berdíku mohla slavit svůj sedmý titul na okruhu.

Celý článek...

McIlroy-2022-TM-750Samozřejmě, je to ta první věc, která vás napadne: ani letos nedokázal populární severoirský golfista Rory McIlroy (na snímku) ovládnout některý z turnajů velké čtyřky. Zatím posledním jeho úspěchem na majorech tak stále zůstává už trochu vousaté vítězství na PGA Championship z roku 2014, téhož roku ovládl kromě klání ve Valhalla Golf Clubu také The Open, které se tehdy konalo v Royal Liverpool Golf Clubu. Od té doby? Nic.

Celý článek...

VitezoveDva hráči, kteří už znají, jaké to je vystoupat na vrchol světového žebříčku, dominovali závěrečnému podniku DP World Tour, který se tradičně hraje na hřišti Earth v Jumeirah Golf Estates. Turnaj DP World Tour Championship se stal kořistí Španěla Jona Rahma, který zvítězil s náskokem dvou ran před dvojicí Tyrrell Hatton a Alex Norén (oba -18).

Celý článek...

Maltby-Koch-getty-750Českým golfovým fanouškům ta jména pravděpodobně tolik neřeknou, pro zámořské příznivce ale na přelomu roku skončí jedna velká éra. Americká televizní společnost totiž minulý týden oznámila, že se rozloučí se svými dlouholetými komentátory Rogerem Maltbiem (vlevo) a Gary Kochem (vpravo). Tahle zpráva vzbudila rozruch, protože v obou případech jde o nesmírně oblíbené a respektované golfové experty.

Celý článek...

FleePostupnými kroky šel anglický golfista Tommy Fleetwood na turnaji Nedbank Golf Challenge, aby si nejlepší výsledek nechal na finálovou rundu. A tak zatímco před finále vedoucí Rasmus Højgaard kupil chyby včetně double bogey na devítce a podobně si vedl i Thomas Detry sdílející s ním čelní pozici, Fleetwood stoupal pořadím. Stejně jako Ryan Fox, jehož musí hodně mrzet zaváhání na poslední jamce, které jej stálo rozehrávku. Angličan zahrál finále o ránu lépe právě s přispěním Foxe a mohl slavit šestý titul na okruhu.

Celý článek...

Korda-Thompson-750-gettyJedna zajímavá premiéra čeká začátkem prosince golfový svět. Na tradičním turnaji dvojic QBE Shootout pod křídly pánské PGA Tour se totiž letos poprvé v historii představí ryze dámský pár. A nebude to jen tak ledakdo, nýbrž vpravdě hvězdné duo domácích Američanek, v jednom případě navíc také s českými kořeny - Lexi Thompson (vlevo) a Nelly Korda (vpravo).

Celý článek...

RusRussel Henley oslavil svůj čtvrtý titul na okruhu a dlužno dodat, že k němu dokráčel ve velkém stylu. Celá tři kola byl bezchybný a turnaji World Wide Technology Championship at Mayakoba vévodil od jeho počátků. Po první rundě ještě na vedení jeden úder ztrácel, 63 ran ale zopakoval i ve druhém kole a probojoval se na první místo. Do finále už vstupoval z pozice neohroženého lídra, a tak bylo spíše otázkou, zda turnajem projde bez „ztráty kytičky", než zda si odveze trofej pro vítěze. To druhé se naplnilo, nicméně zaváhání se nakonec dopustil.

Celý článek...

grand-canyon-pixabay-750Jsou nápady dobré a hloupé. Tenhle, který se stal koncem října, patřil do druhé kategorie. Jistý golfista se rozhodl předvést své umění na nepravém místě. Přesněji řečeno odpálil míček a poté hodil i svůj driver do Grand Canyonu. Následně pak celou akci zveřejnil na sociálních sítích. Teď má na krku obvinění a soud, který rozhodne o výši trestu.

Celý článek...

dropkicks-750Možná i golfové boty se stylové zelenými tkaničkami přinesly o uplynulém víkendu štěstí Seamusu Powerovi. Právě tahle barva je totiž odjakživa spojena s jeho domovským Irskem - a ostrovní hráč se mohl na Butterfield Bermuda Championship radovat se svého druhého vítězství na PGA Tour v kariéře. A vlastní písně od punkové kapely Dropkick Murphys...

Celý článek...

Strana 1 z 137

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...