mhRory McIlroy slaví popáté vítězství v celoročním hodnocení evropské série Race to Dubai, když tentokrát přijel na závěrečný podnik v pozici vítěze. V turnaji samotném nezářil, ani nepropadl, dělené 22. místo vybojoval především zásluhou výrazného zlepšení v sobotním kole (65). Na ovládnutí sezony mu přitom stačilo jen deset turnajů.

Hřiště Earth v Jumeriah Golf Estates tentokrát patřilo jiným golfistům, z nichž famózní závěr předvedl Nicolai Højgaard. Exceloval zejména na druhé devítce a díky osmi ranám pod par (celkově -21) přehrál trojici ve složení Tommy Fleetwood, Viktor Hovland a Matt Wallace. Posledně jmenovaný měl přitom před finále nejlepší výchozí pozici, ale nakonec Wallaceovi nestačil ani zlepšený výkon v závěru, kdy na posledních pěti jamkách ukrojil ze svého skóre tři rány.

Dvaadvacetiletý vítěz popsal svůj triumf jako nejsladší moment kariéry. „Je to nádherný pocit, uzavřít celou sezonu triumfem před svou rodinou a přáteli, co víc bych si mohl přát," svěřoval se Højgaard, jenž po výhře vystoupal poprvé mezi padesátku nejlepších hráčů světa a v konečném účtování sezony nakonec nestačil jen na McIlroye. Pozici v top padesátce světa by měl udržet do konce roku, což by mu automaticky zajistilo účast na dubnovém Masters. „Doufal jsem, že se mi v uplynulých dvou týdnech útok na tuto pozici podaří," přiznával talentovaný Dán, který byl letos členem vítězného rydercupového týmu a sezonu završil touto vítěznou tečkou.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/dp-world-tour-championship-2023/leaderboard
Závěrečné pořadí Race to Dubai 2023 na www.europeantour.com/dpworld-tour/rankings/overview/rankings/

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...