AbeTurnaj Omega Masters v Crans Montaně byl posledním dílem DP World Tour, z něhož se dalo vybojovat si přímou účast v rydercupovém týmu Evropy. Velkou šanci měl Matt Fitzpatrick, který mohl dokonce pomýšlet i na vítězství v turnaji. Toho se ale nakonec nedočkal a s šestnácti ranami pod par  dělil třetí místo. Vítězství totiž vybojoval Švéd Ludvig Aberg (-19), o dvě rány před svým krajanem Alexanderem Björkem.

Aberg celý turnaj orámoval hned dvakrát výsledkem v podobě 64 ran. Tímto skóre své vystoupení zahájil a také uzavřel. Ve finále mu tak nejlepší výsledek dne nakonec vynesl premiérový titul na okruhu.

Smutnit nakonec nemusel ani Matt Fitzpatrick, jemuž třetí místo stačilo k účasti na Ryder Cupu. Tu si kromě něho vybojoval přímo i Robert MacIntyre. Oba dva tak doplnili kvarteto Tyrrell Hatton, Viktor Hovland, Rory McIlroy a Jon Rahm, šestici přímo kvalifikovaných hráčů doplní stejný počet golfistů, kterým kapitán Luke Donald udělí divokou kartu.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.europeantour.com/dpworld-tour/omega-european-masters-2023/leaderboard

Foto: Omega European Masters/Hervé Deprez


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...