LarStrhující finálové výkony viděli diváci na MyGolfLife Open, hraném v jihoafrickém Pecanwood G&CC. Domácí favorit George Coetzee zahrál osm pod par, ani tento výsledek ale na nejlepší nestačil a s celkovým skóre -22 bral čtvrté místo. Ještě o ránu lepší byla trojice hráčů, kteří se ve finiši rovněž nešetřili. Jejich souboj dospěl do rozehrávky, třebaže Španěl Pablo Larrazábal na druhé devítce třikrát chyboval včetně zaváhání na tříparové sedmnáctce. I on nicméně uhájil možnost poprat se o vítězství.

V play-off, v němž se kromě španělského golfisty představil ještě Angličan Jordan Smith a Larrazábalův krajan Adri Arnaus, Larrazábal opět našel jistotu z úvodu kola. Hned na první pokus zahrál na čtyřparové osmnáctce birdie, na které dokázal odpovědět stejnou mincí jen Smith, zatímco Arnaus se poroučel ze hry. V pokračování, jež se znovu odehrálo na osmnáctce, Španěl nejprve bezpečně zasáhl fervej, zato Smith drajvoval do rafu a po další ráně potřeboval tři paty na dopravení míčku do jamky, čímž Larrazábalovi v podstatě vydláždil cestu k titulu.

Ten svůj triumf ještě podtrhl berdíkem, aby nedlouho poté pozvedl nad hlavu už pošesté trofej pro vítěze evropské série. I jeho předchozí výhra se zrodila v Jihoafrické republice, není divu, že tak hostitelům vysekl poklonu. „Vždycky se tu ke mně chováte parádně. Už když jsem do této země přijel poprvé v prosinci 2007, cítil jsem, že je tu něco úžasného, že jste to vy, skvělí lidé. Také díky vám jsem zažil náramný den! Už od rána jsem se cítil skvěle, byl to jeden z těch dnů, kdy se cítíte výborně a kdy víte, že máte šanci. Začal jsem dobře a rychle získal vedení, a nakonec jsem to dotáhl do úspěšného konce.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.europeantour.com/dpworld-tour/pecanwood-classic-2022/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...