Low PGAVlajková loď DP World Tour – podnik BMW PGA Championship ve Wentworth Club – si podmanil irských golfista Shane Lowry, který za sebou o ránu udržel nedávného vítěze FedEx Cupu Roryho McIlroye i další bývalou světovou jedničku Jona Rahma. Ir zapsal celkem sedmnáct ran pod par, skvělý výsledek, uvážíme-li, že byl turnaj kvůli úmrtí britské královny Alžběty II. zkrácený na tři kola.

Lowry si v celém turnaji včetně závěrečné rundy počínal bezchybně a po zásluze do své sbírky přidal druhý titul z prestižní série Rolex Series, hrané v rámci evropské túry. V samém závěru Shane berdíkem překonal Jona Rahma a stanul včele, pak však musel čekat, jak si povede Rory McIlroy. Ten potřeboval na poslední jamce eagle, aby si vynutil rozehrávku. To znamenalo proměnit pat z necelých osmi metrů. Nestalo se, a tak tolik ceněný titul vybojoval Lowry.

„Právě teď jsem nejšťastnější muž," komentoval svou triumfální jízdu a dodal, „miluju tohle hřiště i tento turnaj, jsem proto šťastný, že jsem tu zvítězil. Vnímal jsem, že zažívám skvělý rok, ale ten je úžasný teprve tehdy, když vyhrajete. Tohle je proto třešinka na dortu. Ráno jsem svému trenérovi říkal, že si musím dovolit hrát golf. A dnes jsem hrál nejlepší golf svého života. Musím dovolit sám sobě takhle hrát a přesně to jsem udělal!"

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/bmw-pga-championship-2022/results?round=3

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...