RoNa DP World Tour Dubai Invitational měl Rory McIlroy zaděláno na triumf, ale nakonec mu to nevyšlo. Zklamání z předešlého týdne však rozptýlil tím nejlepším možným způsobem a na Hero Dubai Desert Classic to byl on, kdo naopak o ránu ukořistil cenný triumf před Polákem Adrianem Meronkem.

Klíčem k výhře bylo třetí kolo, ve kterém severoirský golfista konečně dokázal jít hluboko do mínusových čísel, když po předchozích výsledcích 71 a 70 zapisoval 63 ran. Na závěr mu stačila sedmdesátka, když jeho největší konkurent – Američan Cameron Young – měl opačnou křivku výkonnosti, v úvodních dvou rundách byl skvělý, ale o víkendu chřadl, a to i ve finále, kdy jako jediný z čela popředí skončil v plusových číslech, což ho v konečném důsledku připravilo o možnou výhru. McIlroy tento podnik ovládl již počtvrté v kariéře, přičemž zároveň obhájil loňské prvenství, a celkově vybojoval sedmnáctý titul na DP World Tour. „Skvělý start do sezony," pochvaloval si aktuálně vedoucí hráč Race to Dubai.

„Ještě mám pár věcí, na kterých potřebuju zapracovat, ale oba uplynulé týdny byly výborné. Dost jsem si z nich odnesl a těší mě, že jsem byl konkurenceschopný, a nakonec jsem vyhrál. V pátek večer jsem si říkal, že o víkendu musím ubrat deset ran, abych měl šanci na titul. Skončil jsem s mínus jedenácti a výhrou o jeden úder. Vycházela mi dlouhá hra a předváděl jsem golf, jaký jsem potřeboval. Zlom nastal na osmé a deváté jamce, kde jsem skóroval a dostal vše pod kontrolu. I přes bogey z třináctky jsem turnaj dokázal dotáhnout do vítězného konce," dodal Rory ke svému zdárnému vystoupení.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/hero-dubai-desert-classic-2024/leaderboard

Foto: TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...