HarmBrian Harman od druhého hracího dne vévodil 151. ročníku Open Championship, a třebaže mnozí fanoušci a řada odborníka čekala, kdy začne podléhat soupeřům i tíze okamžiku, Američan výzvu ustál a s naprostým přehledem si došel pro svůj první major.

Celkem zahrál 13 ran pod par a druhé Kima, Daye, Rahma a Straku nechal za zády o úctyhodných šest ran (všichni -7), na šesti ranách pod par skončili Grillo a McIlroy, který právě v Royal Liverpool dokázal Open vyhrát.

„Přemýšlel jsem o celém svém životě. Být šampionem Open je neskutečné. Když jsem si ráno dával sprchu, říkal jsem si – v tomto dešti nemůžeš Open vyhrát, nemyslel jsem na výhru. Musím poděkovat manželce a celé mé rodině doma, chyběli mi tady a nemůžu se dočkat, až se s nimi uvidím. Teď si ale dám pár piv na oslavu. Tohle hřiště naprosto otestovalo můj golf, bylo skvěle připravené, i když nám dnes počasí nepřálo. Musím poděkovat všem, kteří ho připravovali. Chci poděkovat i R&A za to, jak skvělý šampionát nachystali, jako vítěz nemohu být šťastnější," dodával dojatý Harman.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.theopen.com/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...