FleePostupnými kroky šel anglický golfista Tommy Fleetwood na turnaji Nedbank Golf Challenge, aby si nejlepší výsledek nechal na finálovou rundu. A tak zatímco před finále vedoucí Rasmus Højgaard kupil chyby včetně double bogey na devítce a podobně si vedl i Thomas Detry sdílející s ním čelní pozici, Fleetwood stoupal pořadím. Stejně jako Ryan Fox, jehož musí hodně mrzet zaváhání na poslední jamce, které jej stálo rozehrávku. Angličan zahrál finále o ránu lépe právě s přispěním Foxe a mohl slavit šestý titul na okruhu.

Pro Foxe měla chyba o to větší následky, že v případě výhry mohl vystrnadit z průběžně vedoucí příčky série Roryho McIlroye, žel zůstalo jen u přání. „Skvělý týden," pochvaloval si Flewood. „Na tohle místo mám prostě úžasné vzpomínky, jsem s ním spojený nějakým zvláštním poutem. Nakoplo mě, že jsem šel do druhé devítky s tím, že mám šanci. Když už tu vyhrajete, oživíte tím vzpomínky. A to mě hnalo dopředu. Cítil jsem se v pohodě po celý den." Zkraje týdne přitom nebyl Angličan zdravotně v pořádku a nad jeho účastí se vznášely otazníky. „Po sobotě, kdy jsme startovali brzy, jsem necítil žádnou energii. Hodně mi pomohl doktor," prozradil vítěz a z vděku pak jeho synovi daroval vítězný míček.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/nedbank-golf-challenge-2022/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...