LawrenceÚvodní díl nové sezony DP World Tour, do loňska ještě European Tour, ovlivnila nová varianta pandemie covid-19, kvůli které bylo Joburg Open zkráceno na 54 jamek, aby zahraniční hráči stihli včas opustit Jihoafrickou republiku a vyhnuli se restrikcím. Pozdější rozmary počasí pak přiměly pořadatele ubrat další kolo. Vítěze jsme tudíž poznali po odehrání pouhých 36 jamek.

Na nich kraloval domácí Thriston Lawrence, který 12 údery pod par zničil konkurenci. Jihoafrický golfista vedl už po úvodním kole, v němž zapisoval 65 ran. Na druhý den stejný výsledek zopakoval. Druhý skončil Lawrencův krajan Zander Lombard, když na vítěze ztratil čtyři rány. Třetí místo s dalším Jihoafričanem Shauenm Norrisem dělil Ashley Chesters z Anglie (oba -7).

Díky Ondřeji Lieserovi figurovala ve výsledkové listině i česká vlajka. V úvodní rundě náš zástupce skončil jednu ránu nad par, ve druhé ale přišlo zlepšení a posun na dělené dvaatřicáté místo, za které Lieser inkasoval více než 6,5 tisíce euro.

Turnaj zároveň sloužil jako kvalifikační pro 150. Open Championship, které se odehraje v St. Andrews, kam se díky umístění probojovali vítězný Lawrence a s ním i Lombard a Chesters.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/joburg-open-2022/results?round=2

Foto: DP World Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...