rfTurnaj BMW PGA Championship, považovaný za vlajkovou loď DP World Tour, ovládl s osmnácti ranami pod par Ryan Fox před dvojicí domácích borců, Tyrrellem Hattonem a Aaronem Raiem. Z pohledu Ryder Cupu, který je před námi, je pro kapitána Luka Donalda vedle Hattona potěšitelná i forma v turnaji čtvrtého Rahma, pátého Hovlanda, šestého Fleetwooda nebo sedmého McIlroye. Posledně jmenovaný předvedl vůbec nejlepší výkon finálového kola, když zahrál 65 ran.

Ve dvacítce skončili i Shane Lowry a Matt Fitzpatrick (T18.), dobře si vedl i rydercupový nováček Ludvig Åberg, třebaže neudržel vedoucí pozici, z níž šel do finále, a nakonec skončil dělený desátý společně s dalším z rydercupových debutantů Seppem Strakou. Tak snad měl Donald při skládání týmu dobrou ruku.

Novozélanďan Fox vstupoval do finále se ztrátou tří úderů na vedení a po triple-bogey na obtížné trojce se mohlo vzdát, že je jeho nadějím konec. Dvěma birdie ještě na první devítce však zabral a 31 ran na té druhé s berdíkem na závěr rozesmutnilo fanoušky domácích borců. „Jsem nevýslovně šťastný a hrdý. Vždyť jde o ikonický turnaj. Pamatuju si, když tu vyhrál můj krajan Michael Campbell, tehdy se ještě bojovalo v jamkovce, psát historii tohoto podniku je proto pro mě zcela výjimečné," hodnotil zisk svého čtvrtého titulu na okruhu Fox.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.europeantour.com/dpworld-tour/bmw-pga-championship-2023/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...