HansonJak Peter Hanson (na snímku), tak Rory McIlroy obešli ve finále BMW Masters na 67 ran. Díky tomu Švéd udržel náskok jediné rány, který po třetím kole na obhajujícího McIlroye (celkem 268/-20) měl, a do své sbírky přidal šesté vítězství z EPGA Tour. Kromě skalpu světové jedničky Hanson získal šek na bezmála 889 tisíc euro a poprvé v kariéře překonal na výdělcích metu 2 milionů euro.

Švéd zažívá letos vynikající sezonu a už posedmé se probojoval v turnajích evropské série mezi pětici nejlepších hráčů, v Číně navíc nastoupilo 28 z třicítky nejlepších hráčů průběžného hodnocení Race to Dubai.

„Finále bylo velmi dramatické, protože Rory na mě hodně dotíral, zvlášť eaglem na patnáctce a následným birdie. Já se snažil hrát trochu na jistotu, ale i tak proti nejlepšímu hráči světa musíte předvádět dobré rány. Je to mé největší vítězství kariéře, při kterém jsem zúročil veškerou dřinu vynaloženou na to, abych se dostal na Ryder Cup. Teď  za to sklízím ovoce," pochválil se Hanson.

To McIlroy nezakrýval zklamání. „Trochu mě to mrzí, protože jsem hrál poměrně slušně, bohužel jsem nevyužil některé příležitosti na první devítce, kde jsem neproměnil dva krátké paty po sobě." Zároveň ale Ir ocenil kvality soupeře: „Zasloužil si to. Jít do finále z pozice lídra a zahrát 67 ran... Dneska byl jen těžko k poražení."

Za dvojicí nejlepších se umístili další úspěšní účastníci letošního Ryder Cupu, třetí skončil Donald (271/-17), čtvrtý Poulter (272/-16) a dělený šestý Rose (274/-14).

Kompletní výsledky turnaje zde

Peter Hanson se raduje po zisku svého šestého titulu na EPGA. Foto: Globe Media


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...