Fitzpa OmegaMatthew Fitzpatrick sice nezvládl souboj o Ryder Cup a divoká karta ho minula, nicméně hned při první příležitosti si spravil chuť. Na Omega European Masters triumfoval po úspěšně zahraném play-off, v němž mu byl soupeřem Dán Lucas Bjerregaard. Oba v součtu čtyř kol zapisovali sedmnáct ran pod par. Třetí místo vybojoval s odstupem tří úderů Francouz Mike Lorenzo-Vera.

Fitzpatrick se k frontálnímu útoku nadechl v prostřední fázi turnaje, nejprve v pátek obešel kolo na šest ran pod par, o den později tento výsledek ještě o jeden úder vylepšil, když si počínal zcela bezchybně. Ve finále pak předvedl dobrý závěr na druhé devítce, aby vše pečetil hned na první pokud v rozehrávce berdíkem na osmnácté jamce.

Bjerregaard hrál v závěrečné rundě famózně, ani jednou nechyboval a předvedl sedm berdíků, žel pro něho ani jednou v průběhu celého klání nedokázal zapsat birdie na osmnáctce, což se mu v play-off stalo osudným. Angličan měl totiž na poslední jamce úžasnou bilanci, ze čtyř pokusů nezahrál birdie jen v úvodním kole. Statistika tak jednoznačně hrála v jeho prospěch a potvrdila to i rozehrávka.

Fitzpatrick se stal prvním hráčem během 40 let, jenž na Omega European Masters dokázal obhájit předchozí triumf. Ve věku 24 let a 8 dní je nejmladším Angličanem s pěti tituly z EPGA Tour. „Další titul byl cíl pro letošní sezonu a jsem rád, že se mi to povedlo na místě, které mám rád. Všechna má vítězství byla těžká, dnes jsem navíc nehrál nejlépe, ale vydřel jsem to a v pravé chvíli dokázal skórovat. Klíčem byl proměněný jednopat na sedmičce po bogey na předchozí jamce," ohlédl se za průběhem klání Fitzpatrick.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018074/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Omega European Masters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...