HedČtyři roky uplynuly od posledního titulu Caroline Hedwall na Ladies Europen Tour. Dlouhé čekání Švédka ukončila až na sklonku listopadu výhrou na Andalucía Costa del Sol Open de España, kde o titul musela bojovat až v rozehrávce proti Švýcarce Morgane Metraux. V play-off si obě protagonistky celkem třikrát zopakovaly osmnáctou jamku, aby šly poté na sedmnáctku, kde se Švédce v celém turnaji dařilo. I tentokrát šla na pětiparu na green druhou ranou a po berdíku mohla slavit svůj sedmý titul na okruhu.

„Je to báječný pocit a má příchuť celého dlouhého čekání na tento okamžik. Už jsem pomalu ztrácela víru v to, že to ve mně ještě je, proto jsem ráda, že jsem hru dala dohromady a podařilo se mi znovu uspět. Předcházela tomu jízda jak na horské dráze. V roce 2014 mě srazilo těžké zranění a bylo náročné získat znovu sebevědomí, o to sladší byla výhra z roku 2018. Pak přišel covid, nedalo se cestovat, do normálu jsme se vraceli pozvolna, stejně jako moje hra šla nahoru postupně a je krásné dotáhnout to zase k výhře," ohlížela se nejen za titulem Hedwall.

Výhra posunula Švédku na celkové osmé místo v hodnocení Race to Costa del Sol, které ovládly její krajanky v pořadí první Linn Grant, druhá Maja Stark a třetí Johanna Gustavsson.

Zásluhou Kláry Spilkové se na leaderboardu objevila i česká vlajka a jednu chvíli Klára atakovala umístění v top 10, nakonec po celkovém výsledku -10 skončila dělená čtrnáctá. V konečném hodnocení série obsadila Spilková sedmnáctou pozici, když odehrála sedm turnajů.

Kompletní výsledky turnaje na https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=1918&season=2022&report=tmresult~season=2022~result=PF~

Foto: Tristan Jones / LET


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...