Lincicome ANA 1Tomu se říká touha po titulu. Na 18. jamce hřiště Rancho Mirage, které už tradičně hostí první dámský major roku, předvedla Brittany Lincicome svou životní ránu a po eaglu si vynutila play-off proti Stacy Lewis. Z pohledu Brittany to bylo téměř deja vu, neboť podobný úder málem předvedla před šesti lety, ale nakonec z toho bylo jen birdie a vítězství s náskokem jediné rány.

Letos k titulu potřebovala ujít delší cestu. Ta se prodloužila o tři jamky, které shodně zvládla v paru a do své sbírky přidala druhý major a celkově šestý titul z LPGA Tour. „Zahrát eagle na jakékoliv jamce je úžasné, ale dokázat to v neděli na majoru, to zní až surrealisticky," usmívala se nyní už dvojnásobná šampionka z Rancho Mirage. „Myslím, že kdybyste na mě vsadili všechny peníze s tím, jestli se mi to ještě někdy podaří, a já šla zpátky na fervej, určitě bych to zopakovat nedokázala. Dnes to ale byl můj den!"

Stacy Lewis, jež šla v závěrečném flightu, měla ještě šanci na vítězství „v řádné hrací době", ale pat na birdie minula. Stejnou šanci promarnila hned vzápětí, kdy se obě protagonistky opětovně postavily na odpaliště osmnáctky. Situace se tak opakovala. A znovu z toho byl par pro hráčky. Do třetice v téže zkoušce Lincicome uspěla, když si Lewis vybrala svou dávku smůly. Její míček totiž skončil v divotu, načež zůstala krátká.
A toho už její soupeřka dokázala využít. Vzápětí se radostně vrhla do jezírka a slavila svůj triumf. První, po bezmála čtyřech letech. V historii turnaje je sedmou golfistkou s alespoň dvěma tituly z ANA Inspiration, dříve hraného pod názvem Kraft Nabisco Championship.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: instagram.com/anainspiration


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...