Stanford EvianO tom, že si v sezoně Američanky připíšou alespoň jeden major, rozhodla na Evian Championship zkušená Angela Stanford a odvrátila hrozbu, že poprvé za 51 let vyjdou naprázdno. Pro čtyřicetiletou golfistku jde o první grandslamový titul, na jeho zisk potřebovala 76 pokusů.

Stanford ve finále stáhla manko pěti úderů na svou krajanku Amy Olson, která ještě na posledním odpališti měla k dobru náskok jedné rány, ale tíhu okamžiku neunesla, když svůj drajv zatáhla vlevo do hustého rafu. Musela se tak spokojit s druhým místem, kde ji doprovodily ještě krajanky Austin Ernst a Mo Martin spolu s jihokorejskou golfistkou Sei Young Kim.

„Jsem tak šťastná, i kvůli všem lidem, kteří mi fandili a nikdy mě neodepsali. Dlouho jsem na tuto chvíli čekala, věřila jsem, že jsem dost dobrá na to, abych uspěla i na největších turnajích světa, když však výhra nepřicházela, zmocňovaly se mě pochybnosti. Má cesta nebyla vždycky jednoduchá, o to víc si to teď užívám," svěřila se první vítězná Američanka od doby, kdy se v roce 2013 Evian Championship zařadil mezi majory.

V turnaji se představila i Klára Spilková, avšak nevyšel jí závěr druhého kola, které se pro ni stalo konečnou.

Kompletní výsledky na https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=1812&report=https://info.ladieseuropeantour.com/tic/tmscores.cgi?tourn=1812~season=2018~params=P*4ESC04~

Foto: Evian Championship


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...