Korda ohNelly Korda potvrdila své dominantní postavení v dámském golfu i na olympijském turnaji. Ziskem prvního majoru v kariéře se letos nastartovala, vystoupala na post světové jedničky a nyní i výhrou v Tokiu potvrdila, že se na výsluní vyhřívá naprosto po zásluze.

„Není snadné tu vyhrát, ale v jejím podání to vypadalo jednoduše," dodala na adresu Nelly její starší sestra Jessica, jež ve finále olympijského turnaje zahrála nejnižší skóre (64) a vyhoupla se na konečné dělené 15. místo.

Nelly předvedla strhující druhé kolo, v němž zapisovala 62 ran, a nebýt jediného zaváhání na poslední jamce, které ji stálo dva údery, mohlo být její skóre ještě lepší. V dalším průběhu si už 69 údery hlídala pozici na čele, třebaže se soupeřky činily. Domácí Mone Inami a bývalá světová jednička Lydia Ko se nakonec dostaly na dostřel jediné rány, ale o zlato už Nelly Kordu nepřipravily. Domácí golfistka přitom měla šanci bojovat o prvenství, ale připravilo ji o ni bogey z poslední jamky, takže spadla do rozstřelu o stříbro. V něm nakonec uspěla hned na první pokus.

Spokojená z Tokia určitě odjížděla jediná Češka ve startovním poli Klára Spilková, která si po čtyřech vyrovnaných kolech došla pro dělené třiadvacáté místo, čímž notně vylepšila své umístění z předchozí olympiády v brazilském Riu.

Kompletní výsledky turnaje na olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/golf/results-women-s-individual-stroke-play-fnl-000400-.htm

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...