Casey ValsparTiger Woods čeřil na Valspar Championship hodně vody, nakonec ale spolu s Reedem zaostal za vítězem o jedinou ránu. Paul Casey si tak připsal cenný skalp. A hlavně ukončil neuvěřitelných 3 262 dnů dlouhé čekání na další vítězství z PGA Tour. Angličan šel do bojů o devět flightů dříve než závěrečná dvojice a po 65 ranách zaokrouhlil své skóre na kulatých deset úderů pod par, načež musel vzít zavděk rolí čekatele.

Největší hrozbou mu byli právě oba výše zmínění protagonisté. Reed vstupoval na poslední green s potřebou zahrát birdie, ovšem těžký pat z 15 metrů nakonec vedl k bogey... Cit pro zápletku předvedl i Tiger, který se na sedmnáctce proměněným patem do birdie přiblížil Caseymu na jedinou ránu. Na poslední jamce ale ani on neskóroval. Tou dobou už bylo dávno jasné, že po třech kolech překvapivě vedoucí Kanaďan Corey Connors svou jízdu do finále nedotáhne, neboť poslední rundou klopýtal a 77 ran ho srazilo na dělené 16. místo.

Casey mohl slavit druhý titul na okruhu, když ten první přišel na Houston Open v roce 2009. „Možná je to nejvýznamnější triumf mé kariéry," hodnotil své vstoupení. „A mám na mysli především kvalitu hry, třebaže jsem se o den dříve dopustil několika chyb," vzpomenul situace, kdy dvakrát poslal míček do vody. „Byl to jeden z nejlepších týdnů, pokud jde o course management," pochválil se.

Z evropského pohledu povedené vystoupení podtrhli čtvrtým místem Sergio García, který stejně jako Casey obešel finále na 65 ran, a dělený pátý Justin Rose, jemuž ale finálové kolo určitě nevyšlo podle představ (+1).

Kompletní výsledky na www.pgatour.com/competition/2018/valspar-championship/leaderboard.html

Foto: @PGATOUR


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...