jasZískal major a vystoupal i na post světové jedničky, ale pak přišla zranění, zejména chronické poranění zad, i nepříjemnosti v soukromém životě... To vše si vybralo daň a Jason Day začal vyklízet pozice. Poslední titul tak vybojoval začátkem května 2018. A platilo to až do neděle 14. května, kdy v posledním období výrazně zlepšené výkony konečně přetavil v další titul na PGA Tour.

Výhru s pořadovým číslem třináct získal na AT&T Byron Nelson, kde s náskokem jedné rány přehrál S. W. Kima a Austina Eckroata, který neudržel průběžné vedení. Dayovi k tomu pomohlo nejlepší vystoupení v turnaji v podobě 62 ran (-9). V bezchybné rundě mu titul zajistilo až birdie na závěrečné jamce, kdy patoval z necelého metru. Kolikrát předtím už to přitom v uplynulých pěti letech vypadalo s jeho návratem na výsluní nadějně, ale poslední krok nezvládal. Konečně to zlomil a dozajista potěšil i svého kouče švihu – uznávaného Chrise Coma.

Když se k Dayovi v roce 2020 Como přidal, soustředili se jen na to, aby jeho svěřenec švihal bez bolesti, aby nepřicházela zranění. „Uzpůsobili jsme tomu dlouhou hru a naše práce zatím dokončená není. Máme lepší i horší dny," hodnotí vše Como. Postupně se ale blížili k cíli. „Jednou to přijít muselo," zdůrazňuje kouč. „Z nějakého důvodu jsem byl přesvědčený, že jdu ten turnaj vyhrát. Je snadné to teď říct, když jsem opravdu vyhrál, ale já byl naprosto klidný. Předtím jsem zažil okamžiky, kdy jsem si pomyslel, že můj čas přichází, ale nikdy jsem o tom nebyl přesvědčený tolik jako teď," navázal na svého kouče Day.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/tournaments/2023/att-byron-nelson/R2023019/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...