raJon Rahm potvrdil solidní formu a konzistenci a do své sbírky přidal druhý major, když navlékl zelené sako pro vítěze Masters. Celkem v Augustě zahrál dvanáct ran pod par a zvítězil s náskokem čtyř úderů. Pro Rahma rozhodlo dobře zvládnuté finále, ve kterém solidně odstartoval a nastavenou laťku udržel. Ostatně ne náhodou je považován za ztělesnění konzistence. Právě ta mu vyneslo i tento titul, navíc se opět vyšvihl do čela světového žebříčku. Titulu se také dočkal v době, kdy by jeho idol Seve Ballesteros slavil narozeniny.

„Vždycky jsem byl sebevědomý, pokud jsem se ocitl na dostřel vedení. Věřím každé části mé hry a možná proto, že je to tu tak obtížné, soustředil jsem se jen na to, co je nutné dělat. To jediné máte po kontrolou, proto jsem se choval právě takhle," komentoval své vystoupení Rahm a dodal, že „je to opakovaná dřina, malé věci, co děláte v pravý čas stále dokola. A ono se to vyplatí."

Na turnaji se sešli dvě znesvářené skupiny golfistů, ti, kteří stabilně působí na PGA Tour či DP World Tour, a „přeběhlíci" z LIV Golf. A právě ti druzí, respektive dva z nich, byli hodně vidět. Brooks Koepka skvěle odstartoval, podobně jako Rahm zahrál na úvod -7 a v deštěm bičované Augustě se dlouho držel v čele. Závěrečné kolo mu ale zlomilo vaz a dal Rahmovi šanci jej předstihnout. Do popředí překvapivě stoupal i druhý ze zástupců LIV Golf Phil Mickelson, který na podobný úspěch dlouho čekal. Nakonec spolu s Koepkou bral dělené druhé místo. O ránu zpět skončili Jordan Spieth a Patrick Reed, dva bývalí šampioni Masters, které doplnil ještě Russell Henley.

Nedobře turnaj dopadl pro McIlroye či Thomase, kteří neprošli cutem, Tiger Woods sice měl právo hrát všechna čtyři kola, ale po tom druhém odstoupil.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2023/masters-tournament/R2023014/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...