Fit USAngličan Matt Fitzpatrick je dobře známý evropským příznivcům a postupně čím dál tím víc vystrkuje růžky na PGA Tour, přesto by jej na vítěze majoru, zvláště pak US Open, tipoval málokdo. Nicméně, stalo se a Angličanovo jméno se premiérově objevuje mezi držiteli těchto prestižních titulů. Na hřišti Country Club v Brookline potřeboval k výhře uhrát v součtu čtyř kol šest ran pod par, aby za zády o jedinou ránu udržel Scottie Schefflera a Willa Zalatorise, který byl už několikrát velmi blízko triumfu, avšak dál čeká na svůj první major i výhru z PGA Tour.

Právě Scheffler vstoupil do finále razantně, když na úvodních šesti jamkách srazil ze skóre čtyři rány. Osudným se mu stal začátek druhé devítky, kde dvakrát chyboval, a navzdory birdie ze sedmnáctky už Fitzpatricka nedohnal.
Také Zalatoris hrál finále na pomyslných vlnách, kdy po rozpačitém vstupu nasázel od šestky po jedenáctku čtyři birdie. Jenže vzápětí přišlo bogey, další zapsal na patnáctce, a tak ani jemu nepomohlo birdie ze šestnáctky k lepšímu než dělenému druhému místu. Ne snad, že by nešlo o výborný výsledek, nicméně Zalatoris neustále klepe na vítěznou bránu, a ne a ne ji prolomit.

Dělený pátý skončil Rory McIlroy, přijíždějící na turnaj posilněn výhrou z Kanady. Severoirský golfista rozjel turnaj velmi dobře a v průběhu celého klání patřil k uchazečům o titul, ve finále bohužel střídal dobré i slabší okamžiky, což ho o šanci připravilo. Trápil se zejména na první devítce, a to už v sobotu, takže mu nepomohl ani zlepšený výkon na druhých devíti jamkách.
Nejlepší výkon finálové rundy předvedl Japonec Matsuyama, jehož pět ran pod par vyneslo na samostatné čtvrté místo. Jen o ránu hůř šel finále Collin Morikawa, který díky tomu dělil s McIlroyem pátou příčku.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/u-s-open-2022/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...