schaufTýden před PGA Championship musel Xander Schauffele spolknout hořkou pilulku, neboť ve finálové rundě neustál tlak Roryho McIlroye. Když se tak před závěrečným kolem PGA Championship ve Vallhale ocitl ve stejné pozici, nabízela se otázka, zda se bude černý scénář opakovat. Schauffele ale předvedl parádní představení a berdíkem na poslední jamce odmítl rozehrávku s Brysonem DeSchambeau, aby si došel pro svůj první major v kariéře.

Dokonale tak zúročil velmi dobré výsledky v probíhající sezoně, kdy ze třinácti startů vždy prošel cutem, dvanáctkrát skončil v top 25, z toho devětkrát v desítce nejlepších. Pouze výhra mu dlouho unikala. Po pátém, čtvrtém, třetím a dvou druhých místech se tak konečně dočkal a diváci ve Valhalle byli svědky jeho nejcennějšího triumfu v dosavadní kariéře. „Věděl jsem, že bude potřeba zahrát několik birdie, že dvě tři na kolo nebudou stačit, proto jsem byl na greenech docela agresivní a šel jsem po vlajce. Asi mi moc lidí nevěřilo, zvlášť po minulém týdnu, o to je teď výhra sladší," komentoval své vystoupení Schauffele.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2024/pga-championship/R2024033/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...