JusZdá se, že turnaj PGA Championship je Justinu Thomasovi hodně nakloněný. Ve své sbírce má totiž dva majory a oba právě z tohoto podniku, když ten druhý přidal v neděli po úspěšně zvládnuté rozehrávce s krajanem Willem Zalatorisem. Ten tak zatím stále čeká nejen na svůj první major, ale i na své první vítězství na PGA Tour.

Dlužno dodat, že Zalatoris měl před finále lepší výchozí pozici než zkušenější Thomas, ale příliš často chyboval. V rozehrávce hrané na tři jamky pak vyjma úvodní, na níž oba zahráli birdie, tahal za kratší konec. Thomas, který zvládl s přehledem druhou devítku, kde ze svého skóre ukrojil tři rány, si pohodu přenesl i do „prodloužení" a prokázal své větší zkušenosti. Zaslouženě se tak zapsal mezi vícenásobné vítěze majorů.

Podobně jako na Masters předváděl parádní stíhačku i Rory McIlroy. Po první rundě vedl se skóre -5, které by mu paradoxně stačilo na rozehrávku, chyby v pátek, a hlavně v sobotu mu však přisoudily roli hráče, který musí útočit zezadu a doufat. Vzal za to parádně, od druhé po pátou jamku zapsal sérii čtyř birdie, ale pak přišla první chyba, načež následovala pasáž, v níž až po šestnáctku zapisoval jen pary. Když pak na sedmnáctce podruhé zaváhal, musel se spokojit s osmým místem.

Vůbec nejlepší výchozí pozici měl před finálovým dnem Guillermo Pereira. S devíti ranami pod par vedl o tři údery před Zalatorisem a Fitzpatrickem, ve finále však Chilan zaplatil daň z nezkušenosti a vedle nástrah náročného hřiště podlehl i tlaku. Pět ran nad par ho srazilo na dělené třetí místo, které je i tak jeho maximem na majoru.

Ostře sledovaný Tiger Woods prošel cutem, nakonec však z turnaje odstoupil. Velká překvapení se zrodila na konto Dustina Johnsona a světové jedničky Scottieho Schefflera, oba Američané skončili po dvou kolech s šesti údery nad par.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/u-s-pga-championship-2022/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...