Lefty PGAPhil Mickelson zvítězil na PGA Championship, do své sbírky přidal šestý major, ale hlavně se v padesáti letech stal nejstarším hráčem, který kdy major ovládl. Není to tak dávno, co po dlouhé době vypadl ze stovky nejlepších hráčů světa, ale v poslední době záblesky jeho někdejší slávy tu a tam prosvítily turnajová kola, aby své umění i letité zkušenosti nechal promluvit na jedné ze čtyř každoročně největších scén golfového světa.

Třebaže v závěrečné rundě na hřišti Ocean Course v Kiawah Island byla jeho skóre karta poměrně pestrá, dokázal se na rozdíl od nejbližších pronásledovatelů – Oosthuizena a Koepky – vyvarovat velkým zaváháním. Na druhé devítce tak měl jednu chvíli až pět ran náskoku, a i když nakonec končil kolo v plusových číslech (73/+1), celkovým výsledkem 282/-6 udržel oba zmiňované nejbližší pronásledovatele za zády o dvě rány.

„Je velmi pravděpodobné, že je to poslední turnaj, který jsem vyhrál," připustil hráč známý pod přezdívkou Lefty. „Musím být realista, zároveň to ale dokazuje, že já nebo kdokoliv jiný může uspět i v tomto věku. Jenom to chce trochu práce."

„Na Tour je tak dlouho, co já jsem na světě," vysekl Mickelsonovi poklonu Rahm. „Je obdivuhodné, že má stále touhu trénovat a soupeřit s nejlepšími," dodal Španěl, jenž dělil osmé místo. Turnaj byl z pohledu Evropanů vůbec úspěšný. Dělené čtvrté místo vybojovali Irové Lowry a Harrington, ke kterým se přidal Angličan Casey, jehož krajan Rose spolu se zmiňovaným Rahmem brali dělenou osmou příčku. Stejné umístění zapsal i domácí Will Zalatoris, který tak ukázal, že jeho druhé místo z letošního Masters rozhodně nebylo dílem náhody.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/pga-championship/leaderboard.html

Foto: PGA/Jamie Squire


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...