lugSezona na zámořské PGA Tour spěje do svého konce a hráči za sebou mají úvodní díl finálových turnajů. Prvním z nich byl FedEx St. Jude Championship, kde si skvělou formu z minulého týdne udržel Lucas Glover a získal druhý titul v řadě. Napínavá závěrečná runda vyvrcholila až v play-off, když Glovera dostihl Patrick Cantlay (-6, celkem -15), který však stíhací finálovou jízdu v titul neproměnil. Činil se i Cantlayho parťák z finálového flightu McIlroy (-5), který spolu s Fleetwoodem skončil o ránu za nejlepší dvojicí.

Po období strádání Glover sklízí zaslouženou odměnu za svou houževnatost a vytrvalost. Ostatně na dotaz, zda v dobách, kdy se mu nedařilo, neuvažoval o konci kariéry, říká rezolutní ne. Nikdy o konci neuvažoval, a to se mu nyní vyplácí. Aktuálně hraje nejlepší golf své kariéry, třebaže před deseti lety získal i major. Vyjma Matta Kuchara bychom přitom nenašli ve vyřazovacích bojích FedEx Cupu mladšího hráče, přesto se špičkou nejen drží krok, ale aktuálně i dominuje. „Možná jsem jenom tvrdohlavý," odpověděl na všetečné otázky, jak je možné, že ustál všechny propady, které provázely jeho kariéru. „Předchozích deset let jsem nedosahoval výsledků, jakých bych dosahovat měl. A to kvůli patování. Šlo jen o to, abych si dál věřil, a byl jsem natolik paličatý a tvrdohlavý, abych to nevzdal," prozradil. Teď za to sklízí úspěchy.

V průběžném hodnocení se Glover vyšvihl rázem na čtvrtou příčku, hned za McIlroye. Pořadí i nadále vévodí Jon Rahm, jemuž se příliš nevedlo a skončil na konci čtvrté desítky. Druhý je Scottie Scheffler, který rovněž nezářil a čtvrtou desítku pořadí otevíral.

Kompletní pořadí turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2023/fedex-st-jude-championship/R2023027/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...